Americká Tesla otevřela prodejnu v České republice

Fenomén zvaný Tesla, i tak by se dala nazvat firma, která před časem odstartovala vlnu elektrifikace v běžných automobilech. O tento trend se snaží dlouhodobě, neboť jedním z jejích cílů je nabídnout zákazníkům dostupný elektromobil, který by ovšem disponoval i špetkou exkluzivity. O tom, zda se to konstruktérům podařilo, se můžete přesvědčit i vy v novém showroomu na Vysočanech.

První prodejna ve východním bloku

Velkou zajímavostí je, že se jedná o první pobočku americké Tesly v zemi bývalého východního bloku. Prodejna se nachází na pražských Vysočanech, tedy na místě, kde se od jara letošního roku nachází první autorizovaný servis této značky. Asi vás ani nebude zajímat, jak vypadá samotná budova. Největším otazníkem totiž donedávna byly české ceny těchto elektrických vozů, a proto celý automobilový svět napjatě čekal na jejich odhalení.

Nejdostupnější je Model 3

Určitá očekávání byla, konkrétní částky nikoliv. To už je však minulostí, takže si například Teslu Model 3 ve variantě Standard pořídíte již za necelý 1 200 000 korun. Taková cenovka není vůbec špatná, pokud si uvědomíte, jak revoluční technologií je vůz osazen. Jistě byste za podobnou částku získali i daleko hezčí, zábavnější a i lepší automobil, ovšem pravá Tesla je jenom jedna. Disponuje navíc obrovským nevyužitým potenciálem na východním trhu, neboť na něj ještě oficiálně nevstoupila.

Elon Musk stále není s prodejními čísly spokojený

Mnozí by si mohli klepat na čelo, proč se Elon Musk neustále snaží o zvýšení tržeb, když má peněz více než dost. Tesla jako firma je však po drtivou dobu své existence prodělečná, tudíž by bylo záhodno dostat ji do černých čísel. V posledním čtvrtletí své prodeje sice zvýšila, ale stále je daleko za očekáváním. Podle prognóz musí v posledním kvartále letošního roku prodat více než 100 tisíc automobilů, aby dostála analytických výpočtů. I na burze se totiž očekávalo, že budou mít akcie Tesly daleko rapidnější růst.

Jestliže si chcete koupit elektromobil, můžete si ty nejlepší prohlédnout na pražských Vysočanech. My vás však musíme upozornit, že se nejedná o ekologičtější způsob dopravy, ale o tom v některém z dalších článků.

Autor: Martin Liška

#kvíz 1 / 1 | V které pražské části má Tesla svou pobočku?

V které pražské části má Tesla svou pobočku?

ZAVŘÍT