Aston Martin si za svou Whiskey nechá pořádně zaplatit

Aston Martin byl vždy značkou, která se snažila mířit na anglické gentlemany. Zároveň je značkou, která se nebojí občas vydat mimo svůj primární záběr a k výrobě aut přidá i něco navíc. Nyní se rozhodla, že vyjde vstříc chuťovým pohárkům anglických gentlemanů, které potěší svým vlastním alkoholem.

Alkohol řízlý rychlostí

Konkrétně se jedná o velice drahou a limitovanou whiskey, na které Aston Martin pracoval s výrobcem tohoto nápoje společnosti Bowmore. Ten je mezi znalci velice dobře známý díky svým kvalitním nápojům. Výsledkem tohoto spojení je whiskey Black Bowmore DB5 1964, přičemž jedna láhev vyjde přibližně na 65 tisíc dolarů, tedy asi 1,5 milionu korun.

Důvodů, proč je láhev tak drahá je hned několik. Tím prvním je fakt, že tato whiskey byla destilovaná v roce 1964. Při této destilaci Bowmore zkoušel zcela nové metody péče o slad, ze kterého byla Whiskey pálena, díky čemuž má nezaměnitelnou chuť ve velice omezeném množství, přibližně asi 6 tisíc lahví.

Foto: Aston Martin

Lahev za cenu velice slušného vozu

Další zajímavostí této whiskey je nádoba, ve které dřímá. Láhev pro Black Bowmore DB5 1964 se vyrábí celý týden a není to jen ozdobným kováním. Láhev totiž obsahuje kus ze skutečného Aston Martin DB5, konkrétně jeho píst. S Whiskey je navíc prodávána i kniha, která popisuje historii Bowmore sahající až do roku 1779.

Celkem vzniklo pouze 25 lahví této unikátní whiskey, a každá z nich ve výsledku stojí jako nová Corvetta C8. Je ovšem jasné, že se tato raritka své zájemce určitě najde. Většinou však automobilky podobné speciality rovnou nabízejí svým stávajícím zákazníkům. V tomto případě se však Aston rozhodl nabídnout komukoli, kdo bude mít zájem. Stačí si tedy přichystat odpovídající sumu a na podzim může být whiskey vaše. Je jen otázkou, zda otevírat či nikoliv.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT