Audi A9. Budoucnost už klepe na dveře

audi-a9-budoucnost-uz-klepe-na-dvere/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Audi šlape do vývoje nových vozů, které přibližují zítřky automobilismu. Aktuálně se připravuje E-Tron GT a Q4 E-Tron. K tomu navíc automobilka pracuje i na konceptu A9 Sportback E-Tron, který dává jasně, najevo, že v Ingolstadtu to bude jiskřit.

Inovativní a luxusní

Až 75 elektrických modelů plánuje uvést koncern Volkswagen do roku 2029 a značná část z nich bude mít příď ozdobenou kruhy Audi. Bude mezi nimi i nová vlajková loď značky, plně elektrický sedan v naprosto high-tech provedení.

Jeho vývoj probíhá právě nyní. Na svědomí by jej měl mít specializovaný tým jménem Artemis, a vůz by se měl dostat na trh již v roce 2024. Bude ztělesňovat futuristické pojetí sedanu či liftbacku s co možná nejvyšším stupněm luxusu a tvary připomínající Audi A7.

Foto: Audi

Testování za dva roky

Celý projekt je aktuálně ve svých začátcích, přičemž testování prototypu na veřejných komunikacích by mělo začít zhruba za dva roky. Tým Artemis by měl během vývoj úzce spolupracovat hned s několika jinými týmy napříč celým značkovým spektrem koncernu, což by mohlo naznačovat, že některé z technologií by se mohly objevit i v jiných modelem jiných značek, než je Audi.

Čtěte také: Firma ABT vytvořil další nadupané Audi. Má přes 500 koní a je to kombík.

Z technologického hlediska bude přítomný vrcholný systém elektrického pohonu s výkonným motorem a inovativními akumulátory. Zároveň se hovoří o 5G konektivitě, rozšířené realitě a bezdrátových upgradů ve stylu Tesly.

Foto: Audi

Potomek Aiconu

Novinka by se měla stát přímým konkurentem pro Mercedes-Bent EQS či Jaguaru XJ. Co se vzhledu týče, zde se prozatím houpe několik velkých otazníků. Nejčastěji je však designový jazyk spojován s konceptem Aicon, který Audi odhalila v roce 2017. Jeho design dokonale odpovídá futuristickému pojetí inovativního sedanu. Do jaké míry si ale A9 E-Tron zachová jeho uhrančivé rysy je ještě stále prozatím jen otázkou. Snad se prvních odpovědí dočkáme již za pár let.

audi-a9-budoucnost-uz-klepe-na-dvere/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
Tagy: , , ,
zavřít reklamu