Audi představilo nový Q4 Sportback e-tron concept

audi-predstavilo-novy-q4-sportback-e-tron-concept/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Audi pokračuje ve spanilé jízdě odhalování svých novinek. Tou nejnovější je koncept modelu Q4 Sportback, který vychází v březnu minulého roku představeném Q4 e-Tron. Audi tvrdí, že sériová verze by měla být v podstatě totožná jako tento vůz. Kde tedy budou ony 10% rozdíly?

Stejně, ale trochu jinak

Týkat by se měly jen opravdových maličkostí, jako jsou například kliky u dveří, respektive nově přibydou, jelikož nyní je vůz postrádá. Dále by se měl lehce proměnit tvar nárazníků a vůz také bude nabízen s jiným koly. Znamená to tedy, že robustní podběhy kol, i minimálně zajímavě vypadající spojler trčící na půli cesty na střechu nejspíše zůstávají.

Jak již bývá zvykem i zde je Sportback o něco nižší a delší než jeho crossoverový příbuzný. To znamená, že odpor vzduchu je o něco menší a tím se prodlužuje dojezd vozu na jediné nabití. Díky tomu se novinka chlubí dojezdem až 500 kilometrů ve své vrcholné konfiguraci.

Foto: Audi

Německé pokušení

Dostatečné množství energie nabízí 82 kWh baterie, která napájí elektromotor o celkovém výkonu 302 koňských sil. Jak verze s pohonem předních kol, tak i verze s pohonem všech kol dosahují rychlosti 100 km/h za 6,3 sekundy, přičemž maximální rychlost je omezena na 180 kilometrů v hodině.

Nepřehlédněte: Audi A9. Budoucnost už klepe na dveře

Stejně jako u klasické Q4, jsou i uvnitř Sportbacku použity recyklované materiály. Zároveň je k dispozici virtuální přístrojová deska a 12,3palcový displej spolu s head-up displejem nabízejícím rozšířenou realitu.

Příští léto to jistí

Audi prozatím tvrdí, že by měla Sportback dorazit na trh ve stejnou dobu jako běžná Q4, což znamená, že by se měl jeho příchod odehrát v průběhu léta příštího roku. Mate tu tedy další luxusní SUV model, který se může stát konkurencí pro vozy od Volva, Mercedesu či BMW.

audi-predstavilo-novy-q4-sportback-e-tron-concept/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
zavřít reklamu