Automobil Ferrari 250 GTO jako nejdražší vůz světa. Za kolik byl vydražen?

Automobilový svět každý den přináší celou řadu novinek. Automobilky se snaží zaujmout své zákazníky s novými produkty, neustále se snaží přemýšlet nad tím, co by zákazníky zaujalo. Pravdou ale je, že zákazníky často nejvíce zaujmou vozidla, která už vyrobená jsou, jenom nejsou k dostání, jelikož jich bylo vyrobeno jenom málo kusů. A právě takové vozy se pak mají tendenci stát tím nejdražším vozem světa. Když totiž přijdou do dražby, najednou jsou za ně lidé utratit ne tisíce, ale miliony korun.

Tak to bylo například s vozem Ferrari 250 GTO, které se díky své dražbě stalo nejdražším autem světa. Vydražené totiž bylo za osm set milionů korun! Ferrari 250 GTO se stalo mezi sběrateli hitem, proto částka, za kterou bylo auto vydražené, možná není překvapivá.

Ferrari 250 GTO je automobil, který se řadí k historickým unikátům. Právě za historické automobilové unikáty jsou sběratelé ochotni dávat i miliony korun. Toho je ostatně důkazem zmiňovaný vůz z dílny automobilové značky Ferrai, který se vydražil za zmiňovaných osm set milionů korun.

Nejdražší automobil světa prodaný prostřednictvím aukce

Díky dražbě se stal model Ferrari opravdu tím nejdražším automobilem, který byl prodán prostřednictvím aukce. Překonal dokonce i Formuli 1, konkrétně Mercedes-Benz W186 R, které se před rokem vydražilo za necelých šest set milionů korun.

Ferrari 250 GTO se stalo mezi sběrateli opravdu oblíbeným vozem, nemůžeme se divit tomu, že se přihazující sběratelé o vozidlo doslova poprali. Zájemci procházeli z celého světa, během dražby se doslova bojovalo o tento unikátní kousek, který byl vyrobený v roce 1962. Kdyby se jednalo o automobil, který měl jen jednoho vlastníka, nejspíše by se cena vyšplhala ještě do větších výšin. Ale jelikož automobil vlastnili celkem čtyři majitelé, cena dosáhla takové sumy, jaké dosáhla. I přesto se automobil zapsal do historie, o tom není pochyb. Sumu, za kterou byl vydražen, nejspíše jen tak někdo nepřekoná.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT