Bechyně plná veteránů. Přijely automobily i historické motorky

Každý milovník veteránů nemohl devátý červnový den chybět v Bechyni, kam se sjelo mnoho, mnoho historických vozidel. Mezi nimi byly nejen veteránské automobily, ale také historické motorky, které okouzlily kdekoho. Ptáte se, co tolik veteránských vozidel dělalo v Bechyni? Důvodem byl zdejší Sraz historických motorek a vozidel, který se konal v režii Veterán teamu Slapy. Před nejmenovanou restaurací v Bechyni se tak najednou sešlo několik stovek zájemců, zvědavců a milovníků veteránů.

Letos se jednalo už o čtvrtý ročník regionálního setkání veteránů, v rámci kterého přijelo něco přes čtyřicet historických vozidel a ještě více motorek. Doprovodem měl být i historický vlak, ale z důvodu porouchané cívky, jejíž oprava by byla velice drahá, se vlak srazu nezúčastnil.

To však nikoho nemrzelo. Největším lákadlem byla hlavně novinka pocházející ze sbírky Petra Kupky. Jednalo se o velice zachovalý Triumph bratří Paříků z Napajedel. Tento vůz byl poháněn čtyřtaktním jednoválcem.

Nejen veteráni, ale také skvělý program

Lákadlem na akci byla nejen zmiňovaná historická vozidla, ale kromě toho také skvělý program, který byl pro zúčastněné připraven. Ve stejný den se konala sportovní akce hasičů, navíc byla k dispozici expozice modelů vlaků, kterou si mohli návštěvníci prohlédnout za zdejším nádraží. I když mnoho lidí při pohledu na krásnou expozici zamrzelo, že zmiňovaný historický vlak nepřijel a nebyl doprovodem této skvělé akci, myšlenka se ihned zahnala.

Nestihli jste to?

Pokud patříte k lidem, kteří bohužel Sraz historických motorek a vozidel nestihli, nemusíte zoufat. I příští rok se tato akce bude konat. Dokonce se už ví, kdy! Konkrétně se bude jednat o jubilejní pátý ročník, který se bude konat sedmý červnový den příštího roku. Milovníci starých strojů si tak mohou rezervovat tento termín, aby jim příští rok unikátní akce neproplula mezi prsty.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT