Bentley bude do roku 2030 čistokrevnou elektromobilkou

Bentley vyrábí luxusní vozy již více než jedno století a za posledních deset let dodávalo na trh vozy s výkonnými V8 i W12. Ovšem trh se mění a vše míří k elektrifikaci, u čehož nechce Bentley chybět. Dokonce se chce stát luxusním lídrem v této oblasti, proto se značka zavázala že bude čistě elektrická do roku 2030.

Bentley vidí budoucnost jasně

Na tiskové konferenci to potvrdil předseda představenstva a generální ředitel automobilky Adrian Hallmark. Zároveň oznámil plán zavést řadu elektrických vozidel, když řekl: „Budoucnost Bentley bude plně elektrická. Nepracujeme pouze na jednom elektromobilu, ale na celé rodině elektromobilů.“

Zcela první zástupce této nové rodiny by měl být uveden na trh v roce 2025. Stát bude na nově vyvinuté specializované platformě EV. Do roku 2026 budou všechna vozidla nabízená Bentley buď pluh-in hybridy nebo elektromobily. Do konce desetiletí by se pak měla výroba spalovacích motorů zcela zastavit a měla by je nahradit elektrotechnika.

Foto: Bentley

„Do roku 2030 již žádné spalovací motory,“ řekl Hallmark. „Toto je pro průmysl zásadní změna a my chceme tuto změnu vést.“ A to není jen tak ledajaké plácnutí do větru. Podle interní studie automobilky alespoň 55 procent současných zákazníků uvedlo, že by mělo zájem o koupi elektrického Bentley.

Další strategie

Součástí této strategie je také plán stát se do roku 2025 zcela neutrální společností co se využívání plastů týče a do roku 2030 být zcela uhlíkově neutrální. Společnost proto již nyní podniká kroky ve svém ústředním sídle v Crewe. Ty by měly zahrnovat udržitelnější výrobní procesy, které pomohou kompenzovat negativní uhlíkovou stopu během následujících deseti let.

Foto: Bentley

Bentley by mělo postupem času přejít pod křídla Audi, které jej bude mít na starosti. Taka alespoň zní některé povídačky, které plynou z celého koncernu Volkswagen, jenž se chystá na velké pohyby se svými značkami ve jménu co největších úspor.

Zdroj: Bentley

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu