Bentley Continental GT V8 dostává duhový přeliv

Bentley se přidává k vyjádření podpory všech těch, kteří jsou jiní než ostatní a nestydí dát tento fakt veřejně najevo.

Duhové oslavy

Lidé z Crewe se ve spolupráci s Chesire East Council připojují k první virtuální Pride akci. V souvislosti s tím se Bentley rozhodlo vytvořit speciální model Continental GT Convertible, který dostal úžasné duhové zpracování laku.

Rozhodně to není poprvé co se některá z automobilek rozhodla vyjádřit podporů LGBT komunity. Minulý měsíc například BMW v USA vydalo svou osmičkovou řadu v podobném zpracování, coby oslavu Pride Month, který probíhal po celém světě.

Foto: Bentley

Pro podporu

Bentley si přeje, aby jeho vůz reflektoval několik klíčových témat. Mezi nimi vyčnívají hrdost na rozmanitost nejen ve světě, ale také v sídla Bentley v Crewe, dále Bentley mluví o naději a vděčnosti nad tím, že se automobilka a celý průmysl opět dostává z problémů způsobených onemocněním Covid-19 a také tím chce vyjádřit podporu místní komunitě.

Proto Astrid Fontaine, členka představenstva společnosti Bentley pro digitalizaci a IT řekla: „Využili jsme příležitost vytvořit náš první duhový vůz, protože duha je považovány za ikonu komunity LGBTQ + a Pride, které oslavují individualitu a pořádají se v červnu a červenci.“

Foto: Bentley

Jiný návrh

Barvy, které se na kabrioletu Continental GT objevily jsou stejně barvy jaké se již dříve objevily na duhovém zpracování Bentley Bacalar, které bylo představeno v květnu. Jednalo se o návrh, jehož autorem byla pětiletá holčička Eleanor, dcera jednoho ze zaměstnanců Bentley. Bacalar se sice nerealizoval, ale Bentley se rozhodlo využít její návrh alespoň u Continentalu GT.

Nepřehlédněte: Nová Bentayga chce být super luxusním vozem. Dostane i vyhřívané ostřikovače.

Duhový vůz by se měl představit na akci Virtual Pride 2020 společnosti Chester East, která proběhne 25. července. Během této akci se vůz představí ve videu oslavující veškeré Pride slavnosti.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT