Bentley dostane jako první vůz vyřezávané obložení dveří

I když se může zdát, že se v interiér luxusních vozů nemůže ničím překvapit, Bentley se svou novinkou dokazuje, že tomu tak není.

Dřevěné potěšení

Před pěti lety ukázalo Betley na autosalonu v Ženevě koncept pojmenovaný EXP 10 Speed 6. Jednalo se o model, který nastiňoval pojetí Continentalu GT a také představoval některé nové koncepční prvky, které byli nejen pro Bentley úplnou novinkou.

Například jako první představil unikátní dřevěný panel s vyřezávaným vzorem, který mu dává na plastičnosti. A právě takový panel se nyní představil v modelu Flying Spur. Dřevěný kus luxusu se pojí ke kolekci Bentley Mulliner, která nabízí celou řadu možností, jak si Flying Spur Personalizovat.

Foto: Bentley

Dřevěný panel je určený pro zadní část vozu, konkrétna jako obložení výplně zadních dveří. Ornament ve tvaru diamantů je vyřezáván do jediného kusu masivu amerického ořechu či třešňového dřeva.

Ořech a třešeň

Tato zdánlivá maličkost si podle Bentley vyžádala 18 měsíců vývoje odbornými technickými řemeslníky. Samotné vyřezávání probíhalo pomocí víceosého stroje s přesností 0,1 milimetru, což je méně než lidský vlas. Následné úpravy jsou prováděny ručně, aby byl výsledek naprosto dokonalý. Finálem je aplikace laku pro co nejhladší dojem.

Foto: Bentley

„Plastické dřevo je dalším prvkem interiérového designu, který jsme převzali z myšlenky koncepčního vozu do výrobní reality. Funguje v dokonalé harmonii s trojrozměrným koženým prošíváním v kabině Flying Spur a vytváří ještě atraktivnější prostředí pro ty kteří vůz řídí,“ nechal se slyšet vedoucí interiérového designu Bentley Brett Boydell.

Nepřehlédněte: Bentley Continental GT V8 dostává duhový přeliv.

Obě dřeviny prý pocházejí ze severoamerických lesů a jsou získávány udržitelnou cestou. Jejich zásoby jsou prý navíc obrovské, takže se zájemci nemusí být, že by jejich výběr nějakým způsobem poškozoval planetu.

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu