BMW iX3 je tu, a s ním i speciální zvuk od Hanse Zimmera

bmw-ix3-je-tu-a-s-nim-i-specialni-zvuk-od-hanse-zimmera/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

BMW přichází na trh se svým prvním elektrickým SUV. Na trh by se měl dostat v roce 2021.

Když BMW ohlásilo příchod dalšího elektrické modelu, všem bylo jasné, že se s největší pravděpodobností bude jednat o SUV. Tím se stal model nesoucí označení iX3.

Něco nového

Jedná se o celkem důležitý model. Představuje totiž první čistě elektrické SUV mnichovského výrobce, což je velký skok od kompaktního vozítka i3 a sportovního i8. Novinka si bere to nejlepší z obou a přidává i něco navíc. Jedná se o velmi rychlý vůz, který dokáže z 0 na 100 kilometrů v hodině zrychlit za 6,8 sekundy a jeho maximální rychlost je 180 kilometrů v hodině.

Pod jeho kapotou se nachází pátá generace technologie eDrive, která obsahuje ty nejmodernější technologie od baterií až po elektroniku a způsob nabíjení. Tato technologie by se měla později objevit také ve vozech iNext a i4.

Foto: BMW

Slušný dojezd i výkon

Vůz by měl být schopen na jediné nabití ujet až 450 kilometrů na kterých dělá řidiči společnost 282 koníků výkonu. Zajímavé je tak nabíjení tohoto vozu. Jeho akumulátor o kapacitě 74 kWh je možné za využití rychlonabíječky nabít na 80 % kapacity již za 34 minut.

Nepřehlédněte: Teslám odpadávají nárazníky.

Co se vizuální stránky týče, nenajdeme zdě příliš mnoho odlišností od klasické BMW X3. Že se díváme na jeho elektrickou variaci prozrazují snad jen některé zaslepené otvory v přední masce a také kombinace písmen na víku kufru.

Foto: BMW

Zvuk od Hanse Zimmera

Že je vůz elektrický napovídají také některé modré detaily, kterými BMW označuje své elektrické a hybridní automobily. A co je zajímavé, při každém stisknutí tlačítka stop start se ozve zvuk, který speciálně pro tyto účely zkomponoval legendární Hans Zimmer, který vytvořil hudbu pro obrovské množství hollywoodských trháků. Zkrátka tohle se BMW rozhodně povedlo a do Mnichova posíláme pochvalné poplácání po ramenou.

bmw-ix3-je-tu-a-s-nim-i-specialni-zvuk-od-hanse-zimmera/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
zavřít reklamu