BMW pracuje na technologii, díky který budou jeho vozy doslova cítit vozovku

bmw-pracuje-na-technologii-diky-ktery-budou-jeho-vozy-doslova-citit-vozovku/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Vnímání vozovky pod koly automobilu je velmi důležitým aspektem během řízení. Dokážete tak rychle rozpoznat kvalitu povrchu a tomu přizpůsobit způsob jízdy. Tu nejlepší zpětnou vazbu v tomto ohledu nabízí vozidla BMW, zejména ty z řady M. Jenže s to Bavorům nestačí, a proto začnou své vozy vybavovat technologií, která celé vnímání vozovky posune na nový level.

Zázračný software

Za účelem co nejvyšší ovladatelnosti a výkonu svých vozů BMW vstoupilo do obchodního partnerství se společností Tactile Mobility, jedním z předních světových poskytovatelů technologie virtuálního snímání a zpracování dat.

V rámci tohoto partnerství budou vozidla značky BMW i další vozy v rámci skupiny, využívat speciální software společnosti, který jim umožní analyzovat povrch vozovky a na základě této analýzy přesně nastavovat funkce vozu pro co nejlepší dynamiku.

Foto: BMW

Vestavěné senzory tak v podstatě umožní automobilu cítit vozovku pod sebou a v reálném čase je odesílají k vyhodnocení. Díky tomu lze upravovat úroveň přilnavosti, odpružení, pohonný systém, účinnost brzd, stav pneumatik a další.

Vnímání vozovky

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s BMW Group, abychom vybavili jejich inteligentní a budoucí automatizovaná vozidla schopností „vnímání“ a ukázali komerční životaschopnost technologie našeho snímání,“ řekl Boaz Mizrachi, spoluzakladatel a technický ředitel společnosti Tactile Mobility.

Foto: BMW

Jeho technologie by měla být u vozů BMW dostupná od roku 2021. Zabudována by měla být do automobilů nové generace, a to v celosvětovém měřítku. Ovšem je jasné, že vůbec nejvíce zábavy si s ní řidiči užijí v případě ostrých eMkových modelů, které mají rychlost vepsanou ve svém DNA a podobný systém může pomoci k ještě lepším výsledkům.

Zdroj: BMW

bmw-pracuje-na-technologii-diky-ktery-budou-jeho-vozy-doslova-citit-vozovku/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
zavřít reklamu