BMW vysílá do světa nové odvážné modely M3 a M4

bmw-vysila-do-sveta-nove-odvazne-modely-m3-a-m4/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

BWM M3 a M4 můžeme zcela jistě označit za kultovní ikony světa automobilů. Jedná se o jedny z nejdivočejších zástupců modelové palety značky BMW. Jenže jejich nejnovější interpretace jsou něčím zcela novým, co tu ještě nebylo.

Atraktivní novinky

Že je šestá generace něčím zcela novým je patrné již na první pohled. Zaujme především masivní dvojice ledvinek na přední masce vozu. Za touto velmi odvázanou přídí se nachází přepracovaný přeplňovaný šestiválec o výkonu až 503 koní u verze Competition, které umožňují akcelerovat z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy.

Motor je standardně spárován s šestistupňovou manuální převodovkou, zatímco u verze je k dispozici pouze osmistupňová automatické převodovka, která přenáší výkon na zadní nápravu. Verze s pohonem všech kol by měly na trh dorazit až během příštího roku.

Foto: BMW

Inženýři již dopředu avizovali, že novinky budou mít velké charisma a vůbec nelhali. Masivní ledvinky jsou totiž součástí velice sofistikovaného celku, kterému nechybí výrazné prolisy přední kapoty, úchvatné Full-LED světlomety či střechou, která je standardně dodávána z uhlíkových vláken, případně s panoramatickou střechou.

Radost, která něco stojí

To vše podtrhují nové laky. Na oficiálních fotografiích se konkrétně prezentují zelená Isle of Man na verzi M3 a žlutá Sao Paolo Yellow na verzi M4. Nabízených odstínů je však daleko více.

Foto: BMW

Velmi podmanivý je také design interiéru vozů, který hlásá příslušnost ke kmenu BMW na míle daleko, zároveň však také prozrazuje, že je novinka stvořena k rychlosti. Tento fakt ovšem v žádném případě nejde na úkor pohodlí jezdců.

Vlastně by bylo celkem zarážející, pokud by tyto vozy měly vůbec nějakou chybu. Jejich cena totiž začíná v případě M3 na částce 1,6 milionu korun. V případě M4 na částce 1,65 milionu. U verzí Competition je pak potřeba počítat s dalším cenovým navýšením o desítky tisíc korun.

Zdroj: BMW

bmw-vysila-do-sveta-nove-odvazne-modely-m3-a-m4/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Jan Černý
Tagy: , , , ,
zavřít reklamu