Brembo přichází s brzdovými kotouči s povrchem jak zrcadlo

Vzhlíželi jste se někdy ve svém voze? Pokud ano, pak se vám rozhodně bude líbit novinka od společnosti Brembo, které přišlo s produktem Greentive. Jedná se o brzdové kotouče s povrchem vyleštěným natolik, že funguje jako zrcadlo. Jenže to, co by se mohlo zdát jen jako záležitost estetiky, má daleko promyšlenější funkci.

Lesklé, ekologické a odolné

Aby Brembo dosáhlo tak hladkého a lesklého povrchu, jsou kotouče pokryty speciální vrstvou laku, který je na kotouče nanášen speciální technologií zvanou High-Velocity-Oxy-Fuel. Díky ní je tento efekt trvalý, to znamená, že se kotouče budou lesknout dlouhodobě.

Kromě toho, že takový disk dobře vypadá se Brembo nechalo slyšet, že by měl mít mnohem delší životnost, než klasické disky, a také má vysokou odolnost vůči korozi. Zároveň při brždění produkují méně prachu, což znamená menší znečištění disků automobilu.

Na discích je umístěno i logo automobilky, které zároveň působí jako signalizace, pokud disky vyžadují změnu. A pro koho jsou vlastně určeny? Společnost věří, že si nejvíce zájemců najdou u vlastníků elektromobilů, které využívají systému brzd trochu jiným způsobem, než klasické vozy se spalovacím motorem.

Foto: Brembo

Zelená myšlenka

Brembo naznačilo že by tyto disky měly fungovat na v podstatě jakémkoliv typu automobilu. Brembo má v úmyslu i díky názvu propagovat disky coby další krok k větší šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Společnost však prozatím vůbec neřekla, na kolik její novinka vyjde, ani kde bude k dostání. Rozhodně se však těšíme, až se objeví první fotky z instalace na vozidle, abychom se dozvěděli, zda jsou disky skutečně tak lesklé, jako výrobce uvádí. Prach a další nečistoty, kterým musí denně disky čelit jsou totiž značné a dříve naleštěné krasavce velmi rychle změní na kus špinavého kovu.

Zdroj: Brembo

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu