Britové si posvítili na Nissan Navarra. Snížený podvozek a motor z GT-R vás dostanou do kolen

Společnost SB Motorsport z Essexu představila svůj nový výtvor. Je jím hodně upravený Nissan Navarra. A jak si s tímto pick-upem pohráli? Ultra nízký podvozek, agresivní vzhled a sportovní pneumatiky vypadají více než dobře.

Málem bychom zapomněli na motor. Pod kapotou se nenachází sériový agregát, nýbrž výkonný motor z Nissanu GT-R R35.

Hlavní chloubou je motor!

Ne nadarmo se říká, že motor je srdcem každého auta. U upravené Navarry tomu není jinak. Pod kapotou bychom totiž našli dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru pohánějící všechna čtyři kola. Na takové specifikaci by asi nebylo nic tak zvláštního, kdyby SB Motorsport nepřidali ještě pár podstatných vylepšení. Nově má tak tento motor výkon přes 1 tisíc koní, což rozhodně není málo!

Rozeznáme sériovou Navarru a Navarru-R?

Možná si budete říkat, jak se vlastně rozezná sériový model od auta upraveného britskými tunery. Ti sami dodávají, že chtějí minimalizovat úpravy, aby Navarra zůstala co nejvíce sériová. Uniklé obrázky ale naznačují, že Navarra-R půjde od své sériové sestry velice snadno rozeznat. Silně snížený podvozek, karoserie upravená na míru a nízkoprofilová sportovní kola bychom na terénním pick-upu hledali jen marně.

autor: SB Motorsport

Navzdory divokému vzhledu a výkonnému motoru bude Navarra-R schopná legálního provozu na pozemních komunikacích. Dokonce si zachovává většinu vlastností původního pick-up trucku. A kdy bude nový SB Motorsport dokončen? Optimistická varianta hovoří o konci letošního roku.

Jaký je hlavní projekt britských tunerů?

Ač by to tak mohlo vypadat, tak Navarra-R není hlavním projektem pro britské tunery. Daleko důležitější je pro ně Nissan GT-R speciálně upravený na drifty. Ten se objevil na několika zajímavých festivalech. Například jsme jej mohli vidět na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

autor: SB Motorsport

Proč vlastně drifterský speciál? Odpověď je velice jednoduchá! Zakladatel SB Motorsport Stephen Biagioni je evropským šampionem v driftování a mimo jiné se stal i prvním Angličanem závodícím v japonské sérii D1.

Jak se vám líbí vytuněná Navarra-R? Chtěli byste si v ní trochu zablbnout a spálit pár pneumatik?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu