Budoucnost elektromobility podle Mini

Porsche nedávno představilo svůj nerealizovaný koncepční návrh malého karavanu a na něco podobného se nejspíše chystá i Mini. To totiž představilo svůj koncept, který ukazuje směr, jakým by se měla budoucnost automobilky vyvíjet. Vision Urbanaut je sice zatím jen digitální studií, ale některé z jejich nápadů a řešení rozhodně lze očekávat i v aktuálně připravovaných produkčních vozidlech.

Mini překvapení

Virtuální prototyp má podobu nafouklé dodávky s téměř dokonale vyžehlenou siluetou. Krátké převisy a kola umístěná ve zcela vnějších rozích karoserie vytvářejí velice zajímavé proporce, automobilka však tvary označuje jako kompaktní a agilní.

Interiér se řídí podobně laděnou filozofií. Jejím cílem je nejen poskytnou co možná největší pohodlí, ale také poskytnou pro plnohodnotný prostor pro bydlení na konci cesty. Mini slíbilo, že interiér bude možné v několika krocích proměnit na velice kompaktní obytný prostor. V cestovním režimu má kabina nabízet místo pro čtyři cestující s otočnými předními sedadly.

Foto: Mini

Personalizace by měla být podle Mini nabídnout tři různé režimy přizpůsobení celého konceptu, které jsou označené jako Mini momenty. Jejich nastavení bude měnit vůni ve voze, ambientní osvětlení, hudbu a další prvky. Různé režimy pak nesou i různá jména, konkrétně Chill, Wanderlust a Vibe. Režim pak bude možné aktivovat tzv. Mini tokeny a půjde si je plně konfigurovat.

Vše jen virtuálně

Pro Mini se jedná o koncept sdílené mobility. Celá rodina by měla mít k vozu přístup pomocí chytré mobility. Přesnější specifikace však značka nezveřejnila. Logicky by se mělo jednat o elektrické ústrojí s nulovými emisemi v kombinaci s pokročilými autonomními systémy.

Prozatím se jedná jen o koncept, bez jakýchkoliv podrobnějších plánů výroby. Navíc je vše pouhou virtuální animací.

Foto: Mini

Zdroj: Mini

Autor: Jan Černý
Tagy: , ,
ZAVŘÍT