Bugatti představilo první modely Divo mířící k zákazníkům

Automobilka Bugatti představila model Divo v roce 2018 a dnes konečně odhalila první kusy tohoto modelu připravené k dodání šťastným zákazníkům. Podle francouzské automobilky se jedná o vyvrcholení náročného vývoje, který trval téměř dva roky, a výsledky jsou naprosto ohromující. Pro Bugatti je Divo víc než jen hypersport, ale signalizuje něco zcela nového.

Jedinečný stroj

„Divo začíná u Bugatti zcela novou éru, éru moderního karosářství,“ nechal se slyšet prezident společnosti Stephan Winkelmann. Vůz označil za absolutní mistrovské dílo celého automobilového průmyslu. Nová éra do které Bugatti vstupuje, by měla měnit a přizpůsobovat základní technologií vozů, která přispěla ke změně Chironu na Divo.

Foto: Bugatti

Winkelman však ve chvále novinky pokračoval. Jedná se prý o vizuálně a technicky nezávislý model. Stačí se jen na vůz podívat aby si toho člověk všimnul. Profil vozu je štíhlejší a díky tomu vypadá mnohem plošší a sportovnější než Chiron. Přepracovaná přední část redukuje nasávání a proudění vzduchu a nový spoiler generuje lepší přítlak. Pomáhá také nasměrovat více vzduchu k brzdám, čímž je ochlazuje.

Design, výkon, emoce a cena

V zadní části vozu najdeme jedinečný 3D design zadních světel, ve kterém bychom napočítali celkem 44 světelných žeber. Ty jsou parťáky tenkých předních světlometů vybavených LED technologií.

Foto: Bugatti

Co se motorů týče, pod kapotou tepe W16 společnosti Divo, který poskytuje 1500 koňských sil výkonu. Novinka má svou rychlost omezenou na 380 kilometrů v hodině. Jedinečně řešené sání pak pomáhá nasměrovat proudění vzduchu před široké křídlo umístěné nad difusorem a dalšími částmi zádě, kdy některé z nich vznikly pomocí 3D tisku.

Nepřehlédněte: Cristiano Ronaldo rozšiřuje svou automobilovou sbírku o další Bugatti na oslavu titulu.

Celkem by mělo vzniknout pouhých 40 kusů toho modelu, jejichž cena bude začínat na částce 5 milionů eur. Pokud byste chtěli rozbít prasátko, bohužel je již pozdě. Bugatti totiž hlásí vyprodáno.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT