Bývalá velká ryba Tesly nyní pracuje pro chorvatský Rimac

Pokud bychom nahlédli do životopisu Chrise Porritta, zjistíme, že tento chlapík zasvětil celý svůj života práci v oblasti automotive. Nejdříve u Land Roveru, pak přešel i k Tesle, kde zastával významnou funkci a nyní se dostává do Chorvatska, kde doplní tým Mateho Rimaca.

Rimac hlásí posilu snů

Tvorba takového životoru Porritovi zabrala více než 30 let života. Mimo Land Roveru a Tesly sehrál důležitou úlohu úlohu také v Aston Martin, kde se podílel na vývoji několika modelů konkrétně například na One-77 a V12 Vantage Zagato.

Jeho další kroky vedly právě do kalifornské Tesly, kde se stal vedoucím inženýrství. Když byl čas odejít, namířil si to do Applu a nyní posílil tým, Rimacu. Pro něj je to obrovská posila v podobě velkého jména.

Navíc se ale může tento muž hodit Rimacu i z jiného důvodu. Jeho zakladatel Mate Rimac totiž nemá příliš mnoho zkušeností s velkou průmyslovou výrobou. Až doposud si Rimac dělal vše na koleni a sám. Tento muž by tedy mohl přinést zkušenosti, které se budou hodit.

Již příští rok chce totiž Rimac zahájit produkci svého unikátní modelu RImac C_Two, který je absolutní bestií poháněnou neuvěřitelnou silou a brutálním zrychlením z 0 na 100 kilometrů, které jde pod dvě sekundy.

zdroj: Rimac

Muž činu

Porritte však nezaujal Rimaca pouze svými soft skills. Chrise Porritte je znám také pro svou vášeň k historickým automobilům. V nich nejen závodí, ale také si je sám staví, takže rozhodně nemá problém přiložit ruce k dílu.

Nepřehlédněte: Tesla zažalovala Rivian za krádež obchodního tajemství.

Proto Mate Rimac v oficiálním vyjádření prozradil, že byl dříve k takto zkušeným lidem z velkých automobilek skeptický, ovšem právě Chris podle něj celý tým naprosto dokonale doplní a stane se pro něj velice důležitou posilou.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT