CEO Volkswagenu vyzkoušel Model Y od Tesly a je ohromen

Nestává se příliš často, aby ředitel jedné automobilky hodnotil výrobky svých konkurentů a už vůbec ne, aby o nich mluvil s pochvalou. Přesně to ovšem nyní udělal Herber Diess, který dostal do rukou Model Y. Ten je prý podle něj inspirací pro Volkswagen, i když dodal, že ne ve všech ohledech.

Dva šéfové, jedno setkání

Minulý týden došlo k setkání Elona Muska s šéfem Volkswagenu Herbertem Diessem. Musk při této příležitosti vyzkoušet nový elektrický VW ID.3 a měl také možnost prohlédnout si přicházející ID.4.

Tato návštěva okamžitě rozvířila spekulace nad tím, zda náhodou obě automobilky neuzavřou partnerství. To by totiž dávalo do určité míry smysl, protože obě automobilky se plně soustředí na elektromobilitu. Navíc jak často se stává, aby se dva generální ředitelé automobilek setkali a ukazovali si své produkční modely před oficiálním odhalením?

Foto: Tesla

Automobilky většinou posílají své špiony, nebo jsou mezi prvními zákazníky, aby mohly vůz od konkurence prozkoumat. Přestože je dost nepravděpodobné, že by něco takového dělal Volkswagen s vozy Tesla při navrhování vlastních elektromobilů, Diess se nechal slyšet, že Model Y od Tesly řídil a v mnoha ohledech v něm vidí referenci pro vozy Volkswagenu.

Od píky

Ve svém příspěvku na LinkedIn však nezapomněl dodat, že tomu tak ovšem není ve všech aspektech. Minimálně se to však týká uživatelského zážitku, aktualizovatelnosti, jízdních vlastností, špičkového výkonu, nabíjení a dosahu.

Foto: Volkswagen

Diess dále uvedl, že Model Y, podobně jako ID.3 má velkou výhodu, protože od základu postaven jako elektromobil. Na rozdíl od jiných výrobců tak může poskytnou zákazníkům daleko více, než klasičtí výrobci, kteří staví své elektrické modely na základech původně benzínových vozů, což je například strategie BMW.

Zdroj: Formacar | foto: Volkswagen, Tesla

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu