Chcete si půjčit auto a nevíte kde? Poradíme vám

Potřebujete přestěhovat nábytek nebo jen chcete dojet na víkend na chalupu a nemáte auto? Ne každý je vlastníkem automobilů, většinou nemají automobil ti, kteří žijí ve městech. Důvodem je to, že ve městě se pohodlněji a rychleji přemísťuje městskou hromadnou dopravou. Nicméně jsou chvíle, kdy se takové auto hodí, jenže kde ho sehnat? Pokud kamarádi nebo známí nemají či nepůjčí, na koho se obrátit?

Máme pro vás dobrou zprávu, existují totiž ještě takzvané autopůjčovny, které k tomu účelu slouží. Zkrátka vám půjčí auto, když potřebujete. Pokud jste si v minulosti auto nepůjčovali, možná nevíte, jak to chodí, ovšem i s tím vám poradíme.

Nejdříve kontaktujte autopůjčovnu

Pokud si chcete půjčit automobil, ze všeho nejdříve kontaktujte autopůjčovnu, kde se ptejte na to, zdali je to vůbec možné. Musíte si zjistit dostupnost vozu a také cenu, jakou budete za výpůjčku vozu platit. Dnes je také možné rezervovat si automobil na internetu, což je rychlejší a snadnější způsob. Ovšem většinou se musí vůz rezervovat online čtyřiadvacet hodin dopředu, přes to nejede vlak.

Následuje návštěva autopůjčovny

Když budete mít vůz domluvený, pak si pro něj zkrátka zajděte. Během návštěvy autopůjčovny zaplatíte půjčovné, které často zahrnuje také pojištění. Jedná se nejčastěji o havarijní pojištění a o povinné ručení. Kromě toho se platí kauce, kdyby se s vozem případně něco stalo. Z kauce se také může vzít částka za projetý benzin, pokud ho nedotankujete.

Během návštěvy autuopůjčovny dojde také k ověření dokladu totožnosti a k ověření řidičského průkazu. Musí se také podepsat smlouva mezi vámi a pronajímatelem vozidla.

Užijte si jízdu!

Až bude všechno v autopůjčovně vyřešené, pak následuje samotná jízda. Užijte si půjčený vůz, ale nezapomeňte ho do slíbené doby vrátit, ať zbytečně neplatíte poplatky za pozdní vrácení vozidla. Stejně tak nezapomeňte dotankovat, abyste nemuseli projetý benzin doplácet při předávání/vracení vozidla.

Autor: Karel Mareš

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT