Chcete vidět veterány na vlastní oči? Víme, kam za nimi

Co mají pánové v lásce? Mají v lásce samozřejmě ženy, poté večery s kamarády, které stráví u dobrého českého piva, a mimo jiné i automobily. Zatímco někteří muži mají rádi vozy moderní a rychlé, najdou se pánové, kteří milují spíše veterány. Právě na veterány se mohou podívat do několika českých muzeí a institucí, kde jsou tyto historické vozy vystaveny.

Veteránem se automobil stává ve chvíli, kdy oslaví své třicáté narozeniny. Samozřejmě ne každý veterán je krásný a hodnotný, najdou se novější veteráni, které však nelze označit za historická vozidla. Pokud vás zajímají právě historická vozidla, pak se na ně běžte podívat do několika českých muzeí či podobných institucí, kde jich je vystaveno opravdu nespočetně mnoho. Pokud nevíte, kam za historickými vozidly čili za takzvanými veterány, prozradíme vám to.

Kam za historickými vozidly

  • Národní technické muzeum je rozhodně skvělá zastávka při pobytu v Praze. Zdejší historie dopravy je opravdu oblíbená, najdete zde vůbec první automobily se spalovacím motorem nebo s motorem parním.
  • Jawa muzeum Konopiště si zamilují hlavně ti, kteří milují značku Jawa. Zdejší muzeum je totiž zaměřené právě na tuto značku, je to totiž oficiální tovární muzeum.
  • Škoda muzeum Mladá Boleslav je taktéž nadmíru oblíbené muzeum. Je to povinná návštěva každého českého automobilisty. Vždyť automobilka Škoda je českou pýchou, i když ji nyní vlastní významný světový koncern.
  • Muzeum historických motocyklů Český Krumlov je muzeem, kde je k vidění více jak dvacet českých i zahraničních značek. Mezi nimi najdete například značku Jawa, dále také BMW nebo Harley-Davidson.
  • Veteran Arena Olomouc je hojně navštěvované muzeum, které je zároveň jedním z největších soukromých a veřejně přístupných muzeí svého druhu i u nás. Mezi veterány se najdou značky jako Praga, Aero nebo Tatra či Škoda.
Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT