Co jste možná nevěděli o legendární automobilce Škoda Auto

Chcete si koupit nový automobil? Pak určitě přemýšlíte nad tím, od jaké automobilky bude vůz pocházet. V současné době existuje mnoho automobilek, které nabízí krásné, kvalitní a spolehlivé vozy, doporučujeme se však svěřit do rukou vozidla, které bylo vyrobeno zlatýma českýma ručičkama. Ano, chápete správně – doporučujeme automobilku Škoda Auto. Sice to už dávno není ryze česká značka, ale kořeny jsou české, a to se počítá. Navíc má automobilka Škoda Auto stále sídlo v České republice, neustále je spojována s Mladou Boleslaví, kde byla zrozena.

Škodovky jsou velice často pořizovaná auta, existuje několik modelových řad, barev nebo tvarů vozů. Možná dokážete vyjmenovat i několik modelových řad, dokážete je dokonce spočítat na prstech, ale možná nevíte pár zajímavostí o této automobilce, která je známá po celém světě.


Co jste možná nevěděli o automobilce Škoda Auto

  • Věděli jste, že z výroben Škodovky jednu chvilku sjížděly i osobní vozy Tatra? Stalo se tak v roce 1951, z výrobní linky Škodovky pak sjížděly osobní vozy Tatra čtyři dlouhé roky.
  • Věděli jste, že mnohé modely automobilky Škoda Auto jsou dnes označovány za veterány? Na světě totiž působí už tři dekády.
  • I když existují modernější modely, na Felicii a Octavii se dodnes nedá dopustit. Vozy začaly v roce 1959, dříve se vyráběly hlavně ve variantách sedan a kombi.
  • Pokud jste za socialismu chtěli mít v garáži sportovní vůz, investovali jste do českého Porsche, což byl vůz Škoda 110R. Tento vůz se stal nadmíru úspěšným i v rychlostních rallye.
  • Věděli jste, že v roce 1991 došlo ke spojení automobilky Škoda Auto s koncernem Volkswagen? Automobilka Volkswagen odkoupila podíl ve společnosti, od té doby se automobilky Škoda Auto stala velice oblíbenou. Nejvíce ji kupovali v Německu, v Anglii a také obecně v Asii.
Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 48 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 48 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 36 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 36 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 37 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.