Co musí obsahovat autolékárnička

Každé vozidlo musí mít autolékárničku, to je zkrátka povinnost. Řidiči se před jízdou musí ujistit, že lékárničku ve voze mají a že je stále ještě platná. O autolékárničce lze říct, že je to základní výbava každého vozu a motocyklu, je to zároveň jedna z prvních věcí, která se kontroluje při policejní prohlídce. Pokud nechcete dostat pokutu, ujistěte se, že autolékárnička ve vozidle je, že je je platná a že splňuje nejnovější požadavky, které se každým rokem krapet mění. Co musí autolékárničky obsahovat letos?


Co musí obsahovat autolékárnička kategorie I.

Autolékárničky lze rozdělit do několika kategorií lišících se tím, pro jaké vozy jsou určeny. Autolékárničky kategorie I. jsou určeny pro osobní automobily, dodávky a taky pro nákladní auta. Obsahovat musí třikrát hotový obvaz s jedním polštářkem, dále také třikrát hotový obvaz se dvěma polštářky, taky náplast s hladkou cívkou (jedenkrát), jedenkrát škrtíví obinadlo pryžové, jedenkrát latexové rukavice, jedenkrát isotermickou fólii o velikosti minimálně 200×140 centimetrů a nůžky.

Co musí obsahovat autolékárnička kategorie II.

Autolékárničky kategorie II. jsou určeny vozidlům, které slouží k přepravě maximálně osmdesáti cestujících. Autolékárničky kategorie II. jsou umístěny třeba v autobusech nebo v mikrobusech. Musí obsahovat pětkrát hotový obvaz s jedním polštářekem, stejné množství hotových obvazů se dvěma polštářky, musí obsahovat dvakrát náplast s hladkou cívkou, třikrát škrtící pryžové obinadlo, dále dvakrát rukavice, jednou nůžky a jedenkrát isotermickou fólii.

Co musí obsahovat autolékárnička kategorie III.

Existují ještě autolékárničky kategorie III., které jsou umístěny ve vozidlech určených k převozu více jak osmdesáti cestujících. Ty musí obsahovat hotové obvazy s jedním a dvěma polštářky po deseti kusech, také musí obsahovat náplast s hladkou cívkou po čtyřech kusech, ukrývat musí pět škrtících pryžových obinadel, čtyři latexové rukacie, jednu isotermickou fólii a nůžky.

Zdravotnický materiál řidičů motocyklu

I řidiči motocyklu u sebe musí mít nějaký zdravotnický materiál, lze hovořit o autolékárničce na motorku. Ta musí skrývat jeden obvaz s jedním polštářkem, jeden obvaz se dvěma polštářky, dále jedno škrtící pryžové obinadlo, jedny rukavice a jedny nůžky.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 32 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 32 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 32 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 19 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 9 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 7 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.