Co poodhalilo novoroční předsevzetí švédské automobilky Koenigsegg?

Švédská automobilka neznamená jen Volvo, Scanii či Saab, ale také Koenigsegg. Na rozdíl od ostatních jmenovaných se Koenigsegg od svého založení v polovině 90. let soustředí zejména na vozy s vysokým výkonem, které se označují jako supersporty a hypersporty. Podle upoutávky zveřejněné na instagramovém profilu plánuje Koenigsegg velmi brzy představit nový vůz.

Navázání na tradici i nové prvky

Fotografie v příspěvku naznačuje klasickou siluetu, která je charakteristická měkkými liniemi, obtékaným čelním sklem a zadními světly s odlišným designem, než jaký se používal doposud. V některých ohledech připomíná model CCX z roku 2006, první vůz značky Koenigsegg, který používal motor V8 vyvinutý ve vlastní režii. Když se vrátíme k tajemnému novému hypersportu, můžeme si všimnout splitteru na přídi, který připomíná model CCR, nejrychlejší silniční vůz na světě.

Jak rychle pojede?

V roce 2004 stanovil tento vůz rychlostí 387,87 km/h nový světový rekord v maximální rychlosti sériově vyráběného auta. O rok později byl ale rekord překonán Bugatti Veyron. V zadní části vidíme difuzor podobný tomu u modelu Agera. Mimochodem zdá se, že načasování představení nového hypersportu na rok 2022 není náhodné, letos si totiž připomínáme 20. výročí prvního sériového vozu společnosti Koenigsegg CC8S.

Kam automobilka posune své limity tentokrát?

Vzhledem k tomu, že modely Jesko a Regera používají pětilitrový motor V8 s dvojitým přeplňováním a Gemera dvoulitrový tříválcový motor s dvojitým přeplňováním a hybridní technologií, je pravděpodobné, že i nový automobil bude používat variantu V8. Na další informace o novém modelu si budeme muset ale ještě chvilku počkat. V komentáři k příspěvku automobilky totiž stálo pouze „Drahý 2022, zde je naše novoroční předsevzetí – více špičkového výkonu díky chytré konstrukci a optimálnímu designu.“

Zdroj: Instagram/koenigsegg, koenigsegg.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu