Co se stanem, když umyjete automobil v -40 stupních?

Mít automobil, respektive jeho optickou stránku v absolutní dokonalosti je pro některé zcela zásadní záležitost. Zima se pak pro ně stává naprostým utrpením, protože je vůz neustále znečištěn od posypové soli, tajícího ledu a dalších nečistot. Své o tom ví i obyvatelé Ruska, kde je mytí vozů velmi problematickou záležitostí, zejména kvůli nízkým zimním teplotám. Na internetu se však objevilo video, které ukazuje, jak umýt Hummera i v -40 stupních.

Jak proměnit automobil na pojízdnou sochu

Umývat vůz v takto extrémní teplotě je prostě šílenost. Voda okamžitě zamrzá, a proto se musí volit trochu jiný způsob. U Hummera bylo konkrétně využito pěnových pistolí, které rovnoměrně pokryly automobil mýdlovou pěnou, aniž by bylo nutné nanášet čistící prostředek houbou, která by mohla lak poškodit.

Samozřejmě, že i růžová pěna na vozidle okamžitě zamrzla. Automobil se tak proměnil v růžovou skulpturu, kterou na první pohled není možné řídit. Ovšem pánové, kteří dostali vůz na starosti se pustili do díla a pěnu odstranili tam, kde to bylo potřeba, aby s vozem mohli vyjet do ulic, kde růžová žvýkačka na kolech budila velkou pozornost.

Zpět do normálu

Samozřejmě, že po natankování se automobil vrátil zpět a byl zaparkován do garáže, kde vše začalo pozvolna tát, a nakonec bylo vše opláchnuto teplou vodou. Pod nánosem pěny se pak vyloupnul naprosto čistý automobil s křivkami tak, jak je známe.

Je otázkou, zda je zmrzlá pěna na laku šetrnější, než kdejaká houba, nicméně nesmíme zapomínat, že se zde stále bavíme o Rusku a to je zemí neomezených možností. Pokud se tedy i vy někdy ocitnete v oblasti s tak extrémní teplotou, můžete si vyzkoušet, jak se svým vozem zažít trochu zábavy.

Zdroj: YouTube/Garage 54

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT