Cybertruck od Tesly je krokem do neznáma. Pokud bude mylný, Tesla vytvoří jiný pick-up

Tesla Cybertruck patří za poslední dekády k těm vůbec nejšílenějším projektům, jaké ve světě automobilů vznikly. Sice se stal okamžitě hvězdou, především na internetu, ale Tesla doteď pořádně neví, zda o něj bude zájem.

Sázka na nejistotu

Tesla totiž před jeho vytvořením neprováděla žádné průzkumy trhu, jak nyní oznámila. Sám Elon Musk v jednom z rozhovorů řekl, že prostě jen vyrobily auto, které je něco naprosto úžasného a k tomu navíc vypadá divně. Prostě prý jen chtěli vyrobit futuristický bitevní tank, něco, co by působilo jako z Blade Runnera, ale aby to bylo co možná nejvíce funkční.

Elon Musk se ale neobává, že by se novinka neprodávala. A pokud by se něco takového stalo, Tesla má samozřejmě záložní plán. Automobilka prostě jen vezme Cybertruck a rychle jej přetvoří na pick-up, který bude něco víc konvenční.

Stále je tu plán B

Musk řekl, že by jej to nijak zvlášť neznepokojovalo, pokud by se ukázalo, že nikdo podivně vypadající vůz nechce. Prý existuje celá řada nudných pick-upů, které vypadají téměř stejně, a jen stěží někdo pozná rozdíl. Proto Musk řekl, že by bylo jednoduché nějaký vůz zkopírovat, a je to nouzová strategie Tesly.

zdroj: Tesla

Pokud se však podíváme na současné předobjednávky Cybertrucku, rozhodně to nevypadá, že by zájemce neoslovil. Krátce po jeho představení na něj Tesla získala 200 tisíc strodolarových, nutno však podotknout že vratných, záloh. Musk také zdůrazňuje, že novinka není úplně zaměřená na tradičního kupce. Vlastně necílí na žádného konkrétního zákazníka. Kdo tedy bude mít o novinku největší zájem se dozvíme až v roce 2021, kdy budou zahájeny oficiální prodeje tohoto šíleného pick-upu jménem Cybertruck.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu