Dacia Spring se stane nejlevnějším elektromobilem Evropy

Byť nás od jara dělí ještě celý sychravý podzim a vlezlá zima, Dacia malou jarní revoluci rozpoutala již nyní se svým elektrickým modelem Spring. Ten by se měl stát vůbec nejdostupnějším elektrickým modelem na území Evropy, který toho má však v nabídce skutečně spoustu.

Levná elektřina se blíží

Pokud si říkáte, že jste tento vůz už někde viděli, pak se vám možná dostal na mysl čínský Renault City K-ZE, který se prodává od minulého roku. Tvar i hnací ústrojí jsou v podstatě totožné, i když Dacia zde přidává několik jemných detailů.

Jak už jsme od Dacie zvyklí, za málo peněz se v jejím případě dostává omezené muziky, Mluvit zde můžeme o elektricky ovládaných oknech, centrálním zamykání a klasický malý digitální palubní počítač v panelovém přístroji, Ovšem ve verzi Electric bychom toho měli nalézt daleko více, například i multimediální systém se sedmipalcovým dotykovým displejem.

Foto: Dacia

Kde se ovšem Dacia rozhodla opravdu dopřát jsou bezpečnostní systémy. Mezi ně patří množství airbagů. Stabilizační systémy, standardem jsou také automaticky ovládané světlomety i automatické nouzové brzdění využívající radarové systémy.

Výkon postačující do města a občasné popojíždění mimo něj

Automobil by měl mít elektromotor o výkon 44 koňských sil. Baterie o výkonu 26,8 kWh by měla postačit na výlety dlouhé maximálně 225 km, ovšem v režimu Eco by se toto číslo mělo prodloužit o dalších 10 procent, což ovšem sníží výkon motoru o více než 10 koňských sil. Maximální rychlost vozu je 120 km/h a 80 procent baterie lze naplnit za méně než hodinu.

Foto: Dacia

Objednávky na svou novinku chce Dacia otevřít na jaře příštího roku. Celkem bude vůz nabízen ve dvou variantách, včetně standardního vozu pro pět cestujících či verzi pro převážení nákladů bez zadních sedadel. Na jaře by pak měly být zveřejněny i ceny vozu.

Zdroj: Dacia

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT