Dokumenty se závodní tématikou, které vám zkrátí dlouhou chvíli v karanténě

Uvízli jste doma a nemáte co dělat? Není nic lepšího než se online podívat na krásné dokumenty s motoristickou tématikou. Jistě si rádi rozptýlíte myšlenky v této obtížné době. Na co všechno se můžete při dlouhé chvíli podívat?

Road (2014)

Je to jeden z nejlepších motoristických dokumentů, ve kterém v hlavní roli exceluje Liam Neeson. Dokazuje skvělé schopnosti vypravěče, který popisuje rázný život závodníka Williama Dunlopa. Ten zemřel v roce 2018 ve světe, který nadevšechno miloval. Tento dokument nádherně vysvětluje, proč William Dunlop vlastně závodil, i když byl motorsport hodně nebezpečný.

McLaren (2017)

Autentický příběh novozélandského nadšence Bruce McLarena, který nejenom stavěl vlastní auta, ale také založil vlastní závodní tým. Všichni mohou díky tomuto filmu vidět, že i skromný muž z nuzných poměrů se může talentem a pílí vypracovat do jednoho z nejlepších profesionálních pilotů své doby. Nikdo jiný nebyl schopen toho, co dokázal jeho technický genius Kiwi driver.

McLaren (zdroj foto: sfdb.cz)

Senna (2010)

Nemůžeme zapomenout ani na brazilského boha Formule 1. Ayrton Senna je právem považován za nejlepšího pilota, který kdy v královně motorsportu závodil. Ve stejnojmenném dokumentu je emotivně popsán celý příběh od začátku, až po tragickou smrt na okruhu Imola. Ke sledování si ale připravte několik kapesníčků, protože na konci filmu určitě uroníte pár slz.

Senna (zdroj foto: sfdb.cz)

Shelby American (2019)

Caroll Shelby byl jednou z největších osobností amerického motorsportu. Jeho příběh udivuje dodnes. Z chudého farmáře chovajícího kuřata se postupem času Caroll vypracoval na jednoho z nejúspěšnějších závodních pilotů v americké historii. Jeho jméno bude navždy spjato s rychlými auty – a to konkrétně s automobilkou Ford. Nenechte si ujít srdceryvný příběh tohoto sympatického chlapíka.

Shelby American (zdroj foto: sfdb.cz)

Pokud nevíte, na který film se z dlouhé chvíle podívat, doporučujeme tyto dokumenty s motoristickou tématikou. Nejenom, že se dozvíte několik zajímavých informací, ale také zjistíte, že pro úspěch v životě je daleko důležitější píle a talent než velké jmění peněz.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu