Elektrická dodávka od Porsche? Odhalené prototypy dokazují, že i to se může stát

Porsche je etablovaných výrobce vozů s pořádným temperamentem. Proto se od něj nejspíše nikdy nedočkáme něčeho, jako je dodávka. Jak se ale zdá, Porsche na takovém projektu v minulosti skutečně uvažovalo a nyní svou vizi představilo.

Futuristický koncept

Jedná se o jeden z 15 odhalených prototypů, které vznikly v dílně automobilky za posledních 14 let a které nyní automobilka odhalila v nové publikaci nazvané Porsche Unseen. Model v měřítku 1:1 byl vytvořen v roce 2018. Jeho cílem bylo prozkoumat možnosti revolučního minivanu od Porsche. Cílem designérů bylo navrhnout minivan s exteriérem inspirovaným raketoplánem. Proto použili nejnovější designový jazyk společnosti, přizpůsobili jej tvarům MPV a vložili do něj pohonnou jednotku s nulovými emisemi.

Všechna technika elektromobility byla instalována do podvozku vozu, aby se maximalizoval vnitřní prostor. Ten bohužel snímky nezobrazily. Kabina by ale měla být dostatečně velká na to, aby pojmula až šest pasažérů. Řidič sedí uprostřed a pasažéry sedící vepředu má po své lépe i pravé straně. Další tři sedadla jsou v zadní části.

Foto: Porsche

Tento vůz zřejmě opticky každého hned neuchvátí, nicméně některé prvky jsou více než zajímavé. Zejména bohaté prosklení vozu, i jemně se svažující linie vozu. Do toho se zde objevují minimalistické přední i zadní světlomety, které všemu dodávají pořádně futuristický punc.

Čtěte také: Torsus Terrastorm není obyčejná dodávka.

Podpůrný vůz

Porsche si toto vozidlo původně představovalo jako možné podpůrné vozidlo pro hypotetický závodní automobil, který na něj měl navázat. Jako minivan pro rodiny s dětmi by tedy zřejmě stejně nikdy nesloužilo, i kdyby vzniklo.

Foto: Porsche

To ale nikdy nestane a tak Porsche rozhodně nebude konkurovat automobilům, jako je elektrický ID Buzz od Volkswagenu, který by se měl na trhu ukázat již v roce 2022.

Zdroj: Porsche

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT