Elektrický Hummer konečně představil svůj krabí režim

Auto z boku dostává zcela nový pojem. GMC představilo zcela nové video, které konečně představuje chystanou novinku v podobě tolik diskutovaného krabího režimu.

GMC a jejich nový krabí lahůdka

Celý půlminutový klip se odehrává na pláži, kde také jinde něco jako krabí režim představovat, že? Ovšem na tomhle videu musí jít vše stranou a to také samotný Hummer.

Hummer se představí již za několik dní a proto GMC vytahuje svá poslední esa z rukávu, aby na svou novinku co možná nejvíce nalákalo. Jednou z funkcí, které byly dány vozu do vínku je možnost řízení všech kol, které umožňují diagonální jízdu.

Foto: GMC

Tato funkce se oficiálně nazývá krabí režim, a z technické stránky toho o něm příliš mnoho nevíme. Díky novému videu však víme alespoň částečně, co všechno díky tomu vůz dokáže. Ve videu se všechna čtyři kola pootočí o několik stupňů do levé strany, díky čemuž je automobil schopen „kráčet“ lehce bokem.

Užitečná schopnost

Lze předpokládat, že v tomto režimu automobil dokáže mnohem víc, než jen kráčet do strany. Pokud by automobil dokázal podobně, jako někteří z jeho konkurentů také protáčet kola v opačných směrech, vůz by díky tomu dostal na značné manévrovatelnosti.

Situací, kde všude by takový systém mohl nalézt své uplatnění je celá řada. Přímo v provozu jich sice zas tolik nebude, ale hodí se například pro některé užitkové účely, jednodušší parkování, schopnost dostat se i do těžko přístupných míst, či lepší pohyb na dobíjecí stanici.

Podobné schopnosti dnes mají například některé užitkové vozy a již brzy by se jimi měl pochlubit také Rivian se svým novým pick-upem, který dokáže právě díky systému protáčení předních a zadních kol v opačném režimu předvést otočku téměř na místě.

Krabí režim bude podle všeho příplatkovým vybavením vozů Hummer.

Zdroj: GMC

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT