Ferrari SF90 Stradale jako nejsilnější automobil všech dob

Přidat na Seznam.cz

Automobilový svět je pro mnohé lidi naprosto pozoruhodný. O tento svět se začínají zajímat nejen pánové, ale také budí zájem i v ženách. Ženy se však zajímají o takové vozy, které jsou nějakým způsobem zajímavé. Například se podivují nad nejsilnějším automobilem všech dob, jakým je Ferrari SF90 Stradale. Ostatně vůz Ferrari SF90 Stradale nenechá spát ani muže. Ti jsou z tohoto automobilu také doslova na větvi. Přece jen se skutečně jedná o nejsilnější silniční auto všech dob. Tento vůz byl už od samého počátku určen pro provoz na silničních komunikacích a svou silou předběhl i LaFerrari. Důvodem větší síly je jednoznačně použití hybridního pohonu.

I když je pravdou, že i zmiňované LaFerrati. bylo hybridním vozidlem. Ovšem s výkonem na tom není tak dobře jako právě Ferrari SF90 Stradale. Tento vidlicový osmiválec se pyšní objemem čtyři litry. Jeho točivý moment je 800 N.m., což poukazuje i na to, že se jedná o nejsilnější osmiválec v historii značky.

Ve Ferrari SF90 Stradale se mimo jiné ukrývají také tři elektrické motory. Jeden z nich pohání přední kola a dva pohání kola zadní.


Hybrid se vším všudy

Hlavní rozdíl mezi Ferrari SF90 Stradale a zmiňovaným LaFerrari je hlavně to, že model SF90 je hybrid se vším všudy. Akumulátory lze nabíjet. Automobil navíc jede čistě na elektřinu, dojezd je až do vzdálenosti pětadvaceti kilometrů.

Auto budoucnosti

O nejsilnějším voze ze stáje Ferrari lze říct, že se jedná o automobil budoucnosti. O automobilce Ferrari se moc dobře ví, že je to automobilka hledící do budoucnosti, že se zaměřuje na design budoucnosti, nestará se o to, co je v současnosti in. I Ferrari SF90 Stradale tedy vypadá velice futuralisticky, zajímavé jsou hlavně světlomety, které mají denní svícení, vypíchnout se musí i boční vstupy vzduchu k motoru.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.