Festival rychlosti v Goodwoodu vás dostane do varu i letos

Festival rychlosti v Goodwoodu a Goodwood Revival jsou dva velice známé automobilové festivaly, které každý rok oslavují stroje prosycené vůní benzínu a spálených pneumatik. Každoročně se tyto události stávají i příležitostí pro odhalování některých novinek a psaní nových rekordů.

Slavný Goodwood

V loňském roce se zde ukázal například Volkswagen ID R, který zde zajel rekordní kolo na místním okruhu. Také se zde představil prototyp Tacanu a své novinky zde vystavují i některé ze stájí F1.

Bohužel letošní ročník byl z důvodu všeobecné situace kolem koronaviru zrušen. Toto oznámení přišlo minulý měsíc. Ovšem z Godwoodu přišla i dobrá zpráva.

Foto: Goodwood Speedweek

Goodwood Speedweek

Ta hovoří o nové motoristické události, která by se zde měla odehrát v říjnu pod názvem Goodwood Speedweek. Nebude se však jednat o velkou akci pro masy lidí, i přesto organizátoři hovoří o tom, že se dostanou do srdce celé akce ať jsou odkudkoliv na světě.

Vše by totiž mělo být přenášeno online, takže se možná diváci dostanou na místa, na které je jim jinak přístup zakázán. Během akce by zde měly proběhnout rallye závody, závody na místní trati i Goodwood Gymkhan. A chybět by neměly ani legendární závody do vrchu.

Zároveň by se mělo uskutečnit opět několik velkých premiér. Bohužel prozatím nebylo přesně specifikováno, na co se můžeme těšit. Zároveň pořadatelé lákají na to, že díky absenci publika budou jezdi jezdit ještě bezhlavěji a podívaná nás tedy čeká veliká.

Kdy a kde se upřesní

Goodwood Speedweek by se měl odehrát od 16 do 18 října. Prozatím nebyly nasdíleny žádné linky, kde bude možné živý přenos možné sledovat. Nicméně do celé akce je ještě daleko, takže nové informace na sebe určitě nenechají dlouho čekat.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu