Ford daroval další automobil pro dobrou věc

Automobilka Ford patří mezi ty výrobce vozů, kterému nedělá problém vzít jeden ze svých vozů a prostě je někomu darovat. Učinila tak například na Islandu, kdy jednomu z tamních taxikářů darovala zcela nový Focus RS. Za každým takovým předáním stojí dojemný příběh, ovšem ten poslední je o něčem trochu jiném.

Perfektní trávník pro ty, kdo to potřebují

Jeho hlavní postavou je Rodney Smithe Jr., který se zájemcům bezplatně stará o jejich trávníky. Jeho klienty jsou starší lidé, váleční veteráni, samoživitelé, zdravotně postižené osoby a další. Jeho věrným společníkem při pomoci byl vždy Ford Edge z roku 2012, který si koupil v roce 2018 s nájezdem 58 tisíc mil.

O tom, jak moc je Rodney ve své práci svědomitý svědčí fakt, že za pouhé dva roky se toto číslo zvýšilo na 300 tisíc mil. Jeho obětavost nezůstala tajemstvím a nějakým způsobem se dostala až do Fordu.

Foto: Ford

Jeho zaměstnanci jej překvapili během jedné z charitativních akcí, na které byl přítomen a darovali mu úplně novou verzi Fordu Edge. Jejich poselství přitom bylo velice jasné a všeříkající. „Vaše obětavost nezůstala bez povšimnutí. Vážíme si všeho, co děláte pro komunitu, a doufáme, že si váš nový Ford Edge Edge v roce 2020 užijete,“ řekl Rodneymu Ford.

Edge na dobrou věc

Navíc si od Roydneyho starý Edge Ford odvezl a chce mu věnovat pořádnou péči. Po kompletní servisní prohlídce dostane nová kola a bude předán osobě v nouzi, která automobil potřebuje. Sám Smith o něm řekl, že vůz neměl nikdy žádné vážnější technické problémy.

Foto: Ford

Smith chce také investovat do nových sekaček, a proto nyní chce všechny své sekačky prodat, a výtěžek věnovat organizacím podporující veterány. Svět rozhodně potřebuje více takových lidí a i více automobilek, které je rády podpoří.

Zdroj: Ford

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu