Ford slavné Marilyn Monroe skončil v aukci

Kdo by neznal ikonickou krásku s něžným jménem Marilyn Monroe. Jedná se o herečku, která je známá nejen svými vlajícími bílými šaty, ale také loknami, které proni byly typické. Stejně tak ji mnozí znají díky jejím nestárnoucím citátům a zdravému sebevědomí, které by měl mít každý. Pánové ji mohou znát nejen díky její neskonalé kráse, ale také díky vozu, který vloni skončil v aukci. Pokud si vzpomínáte, v jakém voze se slavná herečka vdávala, pak jste přišli i na to, jaký vůz se do aukce dostal.

Pokud patříte mezi sběratele historických vozidel a veteránů, pak si jistě vzpomínáte na automobil značky Ford, který se vloni na podzim objevil v aukci konající se v Los Angeles. Jedná se konkrétně o Ford Thunderbird, který vlastnila samotná herečka Marilyn Monroe, jež byla krátce představena v úvodu. Vůz vlastnila herečka dlouhých šest let, poté ho darovala k narozeninám. Známý je hlavně tím, že s ním řídila na svou svatbu, kterou měla s dramatikem Arthurem Millerem.

Jak vůz slavné herečky vypadal při vstupu do aukce?

Jak již bylo zmíněno, sběratelé veteránů a jiných historických vozidel si možná vůz, který vloni vstoupil do dražby, pamatují. Jedná se o krásný černý, dvousedadlový vůz, který byl restaurován. Při restaurování se kladl důraz zejména na zachování originálních dílů, aby nedošlo ke snížení ceny vozu. Interiér vozidla je sladěn do černobílé kombinace, najetých má necelých padesát tisíc kilometrů. Střecha vozu je snadno odnímatelná.

Z historie vozu Ford známé Marilyn Monroe

Kromě toho, že podle všeho v tomto voze měla Marilyn Monroe přijet na svou svatbu konající se roku 1956, je o voze známé, že si ho poříidla v roce 1955. O sedm let později ho věnovala k narozeninám Johnu Strasbergovi, kterého můžeme znát jako syna režiséra Leeho Strasberga. Jednalo se o dárek k osmnáctým narozeninám.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT