Futuristický interiér budoucnosti. Jen obrazovka, nic víc

Bulharsko není země, o které by se ve spojitosti s automobilovým průmyslem mluvilo tak často. Nyní je ale čas tuto situaci změnit. Alespoň se o to snaží bulharská značka Alieno, která byla poprvé představena před dvěma roky.

Mimozemský interiér

Byť jsou její projekty zatím jen na papíře, rozhodně se jedná o velmi zajímavé kousky. První model se nazývá Arcanum a mělo by se jednat o to vůbec nejsilnější vozidlo, jaké kdy bylo sestaveno. Jho výkon by měl dosáhnout až 5 221 koňských sil.

Jak bude vůz vypadat prozatím společnost vykreslila v počítačové grafice, nyní však přichází se zcela novými obrázky, které se týkají interiéru. U něj zapomeňte na všechno, na co jste byli doposud u interiérů vozů zvyklí. Tady se vše točí okolo displejů, kterých je ve voze hned osm. Některé z nich jsou dokonce integrovány do jednoho modulu.

Foto: Alieno

Popisovat co jaká obrazovka přináší za informace je dost těžké, protože u některých displejů vyvstává řada otázek. Například ta, proč je vedle řadicí páky takové množství informací. Věřme však, že návrháři ví co dělají a ovládání vozu nebude tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Nelidská cena

„Tato verze interiéru Alieno Arcanum je rozšířením interiéru vozu,“ říká Encho Enchev, vedoucí desinér značky. „Celkovým tématem je ultramodernost s některými sci-fi a futuristickými akcenty. Chceme, aby se naši zákazníci cítili jako v kokpitu kosmické lodi, které auto vzhledem k zabudovaným technologiím připomíná. Naše inspirace pro kokpit pochází z kokpitů mnoha vojenských vozidel a sci-fi filmů, jako je Avatar Prometheus.“

Foto: Alieno

Mezi další zajímavosti interiéru patří držáky chlazení a topení, plovoucí středová konzole, elektricky nastavitelná a vyhřívaná či chlazená sedadla, robotický panel řízení a další.

Kdy přesně by Alieno chtělo zahájit produkci tohoto vozů momentálně není jasné. Již dříve však oznámila, že své elektrické hypervozy bude stavět pouze na základě objednávek. Ceny vozidel přitom začínají na částce 750 tisíc eur, ale mohou se dostat až na 1,5 milionu eur. A to jsou ceny vskutku vesmírné.

Zdroj: Alieno

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT