GM přiznává, že ještě nemá žádný pojízdný Hummer EV

General Motors nedávno investovalo značnou částku do podniku Nikola, u kterého vyšlo najevo, že jeho produkty nejsou ani zdaleka tak reálné, jak se tvářily. Jenže nyní vyplavalo na povrch, že i samotné GM se občas chlubí věcmi, které tak úplně má ve svých rukou. Řeč je o čerstvé novince značky, kterou je čistě elektrický Hummer.

Kde nic, tu nic

K jeho odhalení došlo včera, byť na GM lákalo již od začátku května. Stejně jako mnoho jiných událostí, že i premiéra toto vozu opozdila o několik měsíců, a když nyní automobilka vůz konečně představila v plné parádě, ve skutečnosti odhalila vůz, který vlastně ještě vůbec neexistuje.

Automobilka totiž neuskutečnila premiéru živě, ale místo toho nabídla záznam šestiminutového vida, ve kterém byl nový Hummer pouze vytvořený na počítači. Vůz se pohyboval terénem a předváděl další kousky, ale ve skutečnosti klidně mohl začít levitovat, nebo díky počítačovým trikům začít mluvit.

Foto: GMC

GM totiž ještě nemá elektrický pick-up funkční. Automobilka připomíná, že na trh přijde až za rok. I přesto může být pro někoho velkým překvapením, že automobilka prezentuje něco, co ve skutečnosti ještě vůbec nemá. A že prezentuje věc, na které jí ještě čeká moře práce.

Obavy nejsou na místě

GM tak má dva nyní dva projekty, které se tváří, jako něco zcela reálného, ale ve skutečnosti neexistují a to je právě Hummer a také Badger Nikoly, tedy další elektrický pick-up, který by měl časem využívat také vodíkového pohonu.

V podstatě se tak stále jedná o koncepty, byť již v sériové podobě. Na obranu GM však nutné podotknout, že společnost má veškerou potřebnou techniku již k dispozici a nyní jde v podstatě jen o to, vše zkompletovat dohromady.

Je tedy velmi pravděpodobné, že bychom se Hummeru nedočkali, nebo vůz vypadal jinak, než bylo přislíbeno.

Zdroj: GMC

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT