Gran Turismo 7 přichází na nový PlayStation 5. Dočkáme se realističtějšího závodění?

Milujete napínavé virtuální závodění? Pak je přímo pro vás stvořené Gran Turismo 7, které nyní vychází na zbrusu novou herní konzoli Sony PlayStation 5. A na co všechno se můžeme těšit? Zcela nové vozy, vylepšené funkce směrem k realističnosti, takže by mělo být nové Gran Turismo ještě propracovanější.

Plnohodnotný díl Gran Turisma je tady

Obrovskou novinkou je, že je nové Gran Turismo 7 plnohodnotným dílem, a nikoliv pouze dodatkem ke starším hrám. Naprosto brilantní je ovšem zbavení se všech nepotřebných funkcí a nesmyslných prvků, které byly před časem považovány za základ úspěchu této závodní série. Gran Turismo 7 tak znovu přichází s obnoveným režimem kariéry.

Kariéra závodního pilota je nově prezentovaná v mnohem přehlednějším formátu obrazovky s mapou, včetně kompletního výčtu tuningových obchodů. Ano, v této závodní hře si nejenom vyzkoušíte nejrychlejší supersporty světa, ale můžete si je v omezené míře také vylepšovat. Velkým lákadlem je bezpochyby fiktivní okruh Trial Mountain nabízející nostalgický průřez všemi díly od prvního Gran Turisma.

Trailer nás jako hráče hodně navnadí

Už při prvním pohledu na obrázky ze hry jsme naprosto ohromeni. Vše totiž vypadá tak věrohodně! A co je největším lákadlem? Bezpochyby je to Porsche 917K se Stevem McQueenem z notorického filmu Le Mans. Další ukázkou kvality sedmého Gran Turisma jsou záblesky BAC Mono, které v této závodní sérii debutuje.

Nemůžeme zapomenout ani na velice vzácné Porsche 911 GT1 Strassenversion, tedy homologační speciál k vytrvalostnímu prototypu z 90. let. Krátkou ukázku závodních strojů doplňuje ještě ikonické Porsche Carrera GT. Divíte se, že je v novém Gran Turismu tolik vozů Porsche? Aby taky ne, když se německá značka vrací do virtuálního světa po několika letech půstu.

Kdy si nové Gran Turismo 7 zahrajeme?

Zatím vývojáři neoznámili žádné přesné datum oficiálního vydání, což by bylo za normálních okolností předmětem mnoha diskuzí a poplašných zpráv. Mezery mezi jednotlivými díly Gran Turisma totiž obvykle bývají delší, než jsou intervaly průletu Halleyovy komety.

Naštěstí jsou vývojáři donuceni uspíšit všechny práce právě kvůli virtuálnímu závodění. Objemy peněz z marketingu a propagace hry prostřednictvím mistrovství světa Gran Turismo jsou nezanedbatelnou položkou rozpočtu. Proto si nikdo nemůže dovolit zpoždění hry ani o den. Ta musí být připravena ještě před novou sezónou, aby měli hráči dostatek času na seznámení se s okruhy a novými vozy.

Zahrajete si nové Gran Turismo 7 na PlayStationu 5? My rozhodně ano a už teď se ho nemůžeme dočkat! Na dlouhé zimní i letní večery neexistuje příliš mnoho druhů jiné zábavy.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu