I s Hondou NSX si můžete vyjet na roadtrip se svým psem

Možná by to mohl být jeden z nejlepších a nejdojemnějších příběhů všech dob. Chris Cut býval před časem malým chlapcem, který stejně jako všichni ostatní jeho kamarádi musel čas od času chodit k zubaři. V devíti letech byl na parkovišti před zubní ordinací překvapen.

Spatřil nádhernou Hondu NSX stříbrné barvy. Auto ho doslova uchvátilo, a tak si tehdy řekl, že jednoho dne musí tento supersport vlastnit.

Sen se začíná pomalu plnit…

Před třemi lety začal Chrisův nejtajnější sen nabývat reálných rozměrů. Láska na první pohled se skutečně potvrdila. Přesně na den svatého Valentýna si Chris koupil svoji první Hondu NSX. Od té doby si pořídil další dva exempláře tohoto jedinečného japonského vozu. Jeden z nich má na střeše umístěný úložný box, zatímco ten druhý byl rozřezán na dvě poloviny, aby se z jedné z nich dal udělat přívěs.

Ptáte se proč? Protože Chris plánuje cestovat se svým čtyřnohým miláčkem. Dvanáctiletá směska německého ovčáka a Border Kolie. Právě psi jsou po autech druhou největší Chrisovou láskou.

Kde Chris vzal náhradní auto?

Ani superautům se bohužel nevyhýbají nehody. To platí i o jedné z jeho Hond NSX, která prodělal hned dvě velké havárie. Auto bylo doslova na odpis, ovšem na náhradní díly jste nemohli sehnat nic lepšího. Po první nehodě byla Honda díky penězům od pojišťovny opravena, avšak po té druhé už nikoliv. Tvrdý čelní náraz způsobil prolomení podlahy, takže auto bylo určené na vrakoviště.

autor: @redherringphotography

S tím se ale Chris nebyl ochoten smířit, a tak vyrazil do Washingtonu D. C. Přijel na vrakoviště a doslova odnesl pouze skořepinu, která vážila pouhých 180 kilogramů. Mimo jiné i proto, že byla vyrobena kompletně z hliníku. Chris si ji odvezl domů, aby z ní mohl vyrobit přívěs.

Jak Chris Hondu NSX nakonec upravil?

Chris zároveň pracoval na úpravách své druhé Hondy, která začínala být notně modifikovaná. Nejdůležitější bylo asi vzduchové odpružení umožňující zvýšit světlou výšku auta o několik málo centimetrů. K tomu přidejte ještě sportovní doplňky karoserie, několik nápisů a samolepek s logem GT-R a vlastní střešní nosič. Může s sebou Chris někoho vést? Na to rovnou zapomeňte, protože na místě spolujezdce se nachází pelíšek pro jeho čtyřnohého miláčka.

Kam se Chris se svým psem a Hondou NSX vydá?

autor: @redherringphotography
autor: @redherringphotography

Chris a Cassius se chtějí během léta vydat na cross-country roadtrip. Začátek jejich výletu prozatím naplánovali do Connecticutu, odkud budou postupovat klikatými stezkami a prašnými cestami až do Kalifornie. Zpáteční cesta je přivede do těch nejkrásnějších amerických národních parků, kde si užijí panenskou přírodu a přenádherné výhledy do krajiny. Chris dokonce plánuje se svým výtvorem získat prestižní cenu udělovanou automobilkou Honda.

autor: @redherringphotography

Přemýšleli jste někdy o roadtripu se psem, ale nesebrali jste odvahu k jeho realizaci? Chris Cut je inspirací pro všechny, kteří se nebojí práce a chtějí si jít za svým snem. Člověk žije jen jednou, a proto by si měl své sny plnit.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu