Hummer by se mohl vrátit do rukou strýčka Sama

Jak to tak vypadá, GMC počítá s tím, že svůj Hummer navrátí k původním kořenům. Elektrický obr by totiž mohl vojákům mít co nabídnout.

Hummer volá domů

Humvee je asi nejznámější vozidlo americké armády. A právě z tohoto vozu se nakonec zrodil i legendární civilní Hummer H1. Před bankrotem GM se jednalo o velice populární automobil jenže nyní se celá situace zdá se otočila. Hummer bude nejdříve dostupný jako civilní vůz a časem by se mohl dostat do rukou armády.

„Společnost GM oznámila, že v roce 2021 vyjde s bateriovým elektrickým truckem Hummer. Jedná se o rozměrný vůz s dosahem 640 kilometrů a velmi vysoce schopné vozidlo. poskytují skvělý základní platformu pro elektrické vozidlo, které mají být použity ve vojenském kontextu,“ prozradil GM Defense prezident, David Albritton, nicméně dodal, že se zatím takový projekt se nevyvíjí.

Foto: Wikimedia

Skvělé auto

Není se čemu divit, že by se armádě takový vůz zamlouval. Přináší vše, co bylo skvělé na původních Hummerem a ještě něco navíc. Měl by mít velice robustní tělo, variabilní možnosti úpravy karoserie, konkrétně možnost odstranění střešního panelu.

Zároveň by měl být nabízen s trojicí motorizací, díky kterým je schopen dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3 sekundy. Prozatím nejsou k dispozici žádné přesnější informace o bateriích či dojezdu. Interiér by však měl nabídnout high-tech funkce jako je digitální přístrojový štít o rozměrech 12 palců a dokonce až 15 palcový infotainment obrazovky.

Nepřehlédněte: Číňané příliš neotáleli a hned se pustili do kopírování nového Bronca.

Čekací doba 1 rok

Do prodeje by se měla novinka dostat koncem příštího roku. Je tedy jasné, že na přesnou podobu novinky si ještě budeme muset přibližně rok počkat. V té době by ale mohl jednání s armádou postoupit tak daleko, že GM již může mít na skladě i nějaký ten speciál v khaki barvě.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT