Hyundai dává ochutnat z nového Tucsonu, který vypadá velice zajímavě

Nová generace i u nás velice oblíbeného modelu Tuckson má premiéru 14. září ve 20:30. A to znamená, že je ideální čas na začít ladit chuťové pohárky všech, kteří se nemohou novinky dočkat.

SUV s novou tváří

Nový Tucson přichází s přepracovanou přídí, která je plná trojúhelníků a lichoběžníků. V tomto tvaru jsou zpracovány i světlomety, a také osvětlení pro denní svícení. Na boku se bude lesknout chromovaná lišta, která kopíruje a přechází do zadního slopku. Automobil stojí na devatenáctipalcových kolech se složitým asymetrickým designem paprsků kol. Po celé šíři zadního víka kufru se táhne dlouhá červená LED lišta, ze které vystupují koncová světla.

Mimo design však Hyundai poskytlo nahlédnutí do přepracovaného interiéru vozu. Přesto snímky vypadají spíše jako vizualizace, než jako realita, můžeme si díky nim udělat poměrně dobrý obrázek.

Foto: Hyundai

V kapličce se usadil velký digitální displej, který doplňuje 10,25 palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu. Ta doslova z palubní desky vystupuje a tím za sebou vytváří nový úložný prostor.

Oblíbený mode

S novou generací velkého SUV by měly dorazit také inovované pohonné jednotky. Z de však Hyundai prozatím mlčí a více podrobností se tak dočkáme nejspíše až v momentě, kdy bude novinka plně odhalena.

Foto: Hyundai

To je asi tak vše, co se dá z odhalených snímků interiéru vyčíst. V závislosti na regionu bude Hyundai Tucscon nabízen ve dvou délkách rozvoru. Delší verze bude nabízena v Číně, Koreji a Spojených státech. Kratší pak bude k dispozici v Evropě a na Středním východě.

V minulém roce obsadil Tuscon čtvrtou příčku v segmentu nejprodávanějších středně velých SUV v České republice. Celkem se u nás prodalo 3990 kusů tohoto vozu, takž je jasné, že zájem bude i o novou generaci.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT