Hyundai podlehla temné straně a oděla Konu do Night Edition

Hyundai se dala s definitivní platností na temnou stranu. Výsledek ale není vůbec špatný, jelikož jím je speciální vydání vozidla, které dělají z vcelku fádní Kony velice zajímavý kousek.

Temná jak noc

Kona je nyní nabízena ve verzi Chalk White, což je velice zvláštní barevná varianta tohoto vozu. Nicméně nyní tato světlá verze dostala svou černou sestru v podobě Night Edition. Jak název napovídá, malý crossover se díky ní stává velice černou záležitostí s lesklým černým interiérem a černá má své akcenty i v exteriéru, kde je jinak chrom či jinak barevné materiály.

Foto: Hyundai

Chromovaná mřížka je pryč, stejně jako další chromované plasty zdobící přední a zadní části vozu. Automobil byl navíc postaven na 18palcová hliníková kola, samozřejmě černě lakovaná. Právě ty jsou asi největší změnou oproti klasickým verzím.

Největší proměny

Nejvíce změn se ale odehrálo v interiéru. V podstatě vše, co zde bylo alespoň trochu více lesklé či barevné nyní ztmavlo. A tak trochu paradoxně, co bylo doposud černé v některých případech změnilo barvu. To se týká například pedálů, které jsou nyní chromované.

Foto: Hyundai

Pod kapotou zůstává vše při starém, tedy motor o objemu 1,6 litru se silou 175 koňských sil, párovaný se sedmistupňovou DCT převodovkou. Jedná se o stejnou motorizaci, která je nyní nabízena v modelech s vyšším výbavovým prvkem.

Novinky by tedy nyní měla být k dispozici ve třech barevně speciálně pojatých verzí, a to Ultra Black, Galactic Grey a již zmíněná křídově bílá. Ta je sice bílá na povrchu, ale získává zcela tmavý interiér uvnitř, což vytváří velice zajímavý kontrast. Všechny nabízené modely ve speciálních edicích budou vyráběny v omezeném počtu kusů.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT