Hyundai provokuje obrázky svého Soapboxu, který chce dostat do prodeje

Automobily Hyundai, respektive jejich design, s v poslední době prošel výraznou změnou, která je bližší nám Evropanům. Může za to především ten fakt, že většina vozidel, které automobilka nyní pro Evropu produkuje byla nakreslena v německém Russelheimu. Zde se tak děje od roku 2003 a Hyundai má díky tomu jistotu, že automobily splňují veškeré požadavky kladené na zákazníka a jsou přizpůsobeny místnímu trhu. Jak to tak ale vypadá, designéři tu pracují i na něčem trochu jiném.

Nejpomalejší Hyundai v historii

Jihokorejská Hyundai totiž vydala několik obrázků velice zajímavého produktu navženého právě v Russelheimu. Má čtyři kola, ale motor chybí a nenajdeme tu ani elektromotor. Místo toho se spoléhá na sílu gravitace, díky které by se měl kutálet dolů ze svahu.

Stále nevíte? Jedná se o vůbec první soapbox of Hyundaie, tedy takový vůz, který využívá pouze gravitace při sjíždění nakloněných tras. Určitě jste někdy viděli závody těchto vozítek na trasách ohraničených balíky se senem. Jedná se především o hračku pro ději, které k jejich stavbě původně využívali vyřazených beden na mýdlo, od čehož také dostaly název.

Foto. Redbull

Konkrétně návrh od Hyundaie je velice futuristický. Zatím však nemáme příliš mnoho detailů. Víme jen, že novinka je žlutá a na boku jí zdobí logo Hyundaie. Zároveň by měla být podobná konceptu 45.

Pro děti i dospělé

Soapboxy se postupem času dostaly i do rukou velkých automobilek. Průkopníkem v tomto oboru je například Aston Martin, který postavil již několik závodních vozidel tohoto typu. Jejich klání jsou velice oblíbená v Severní Americe i Evropě.

Foto: Aston Martin

Jaké plány s ním bude mít Hyundai prozatím nevíme, ovšem informace naznačují, že by se vozítko mělo dostat do prodeje. Kdy přesně bude vůz odhalen se momentálně také neví, ale Hyundai prozradilo, že by se tak mělo stát již brzy.

Zdroj: Hyundai | zdroj foto: Aston Martin, Redbull, Hyundai

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT