I Hyundai umí vyrobit sportovní elektromobil. Jeho nový koncept vás o tom přesvědčí

Hyundai Prophecy se měl světu představit na autosalonu v Ženevě, který se bohužel nekonal. Proto jsme si na první fotografie a bližší informace o tomto voze museli počkat až do teď. Obrázky ukazují nový koncept ze všech stran, takže se můžete kochat jeho elegantními liniemi. Automobilka zveřejnila i sadu propagačních videí, kde je detailně popsán nejen exteriér vozu, ale také jedinečný interiér.

Prophecy je prvním pohledným elektromobilem

Ani korejská automobilka Hyundai samozřejmě nechce zůstat pozadu, a proto nyní konečně přichází s krásným elektromobilem. Ne, že by neuměli vytvořit auto na elektřinu, ale pokaždé byl jejich výtvor dost tuctový. Proto na svět přichází Prophecy, štíhlý Fastback, na nějž se v showroomech budou stát fronty. Ke krásné karoserii navíc dostanete ultramoderní elektrický pohon a řadu počítačových vychytávek.

Jaké jsou technické parametry?

Bohužel Hyundai ještě nezveřejnil technické podrobnosti. Jediné, co víme, je, že se jedná o elektromobil určený primárně o experimentální laboratoř autonomního řízení. Ve futuristickém interiéru byste tedy nenašli žádný volant. Místo toho je vedle sedadla řidiče dvojice joysticků. Sice ještě nikdo neví, jak se bude Prophecy ovládat, ale už teď automobilka tvrdí, že je její nový koncept o dost bezpečnější právě díky absenci volantu.

Interiér je naprosto brilantní

Při pohledu na obrázky interiéru si nejde nevšimnout otvorů pro přívod vzduchu ve spodní části dveří. Pomocí nich je do kabiny přiváděn čistý a čerstvý vzduch, což byste měli ocenit zejména v rušném městském provozu. Nechybí ani koberce na bázi vlny a schémata osvětlení interiéru inspirovaná přírodou. Jak sama automobilka potvrzuje, model Prophecy naznačuje novou světlou budoucnost jak pro vozidla Hyundai, tak i pro příznivce elektromobility.

Už teď se těšíme na zveřejnění technických informací a více detailů ohledně řízení. Bude moci Hyundai konkurovat jedinečnému Porsche Taycan, nebo skončí s konceptem Prophecy v propadlišti dějin?

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT