Jak by vypadalo Lamborghini Diablo pro rok 2021?

Někteří označují Lamborghini Diablo za poslední opravdový automobil se supersportovními vlastnostmi. Diablo bylo ve své době skutečně neuvěřitelným fenoménem, a jeho obrázek visel v řadě dětských pokojíčků. Jak by ale Diablo vypadalo v roce 2021? Na to se pokusil zaměřit kanál Sketch Monkey.

Jiné zadní partie

Ve své práci se zaměřil na tu nejatraktivnější část Diabla, tedy tu zadní část, která byla ve velkém modernizována. I z hlediska dnešních designových nároků na tom nebyla tato partie vozu ani v 90. letech vůbec špatně. Co ale doslova křičelo po inovacích byla zadní světla a kvůli nim musely být kompletně přepracovány všechny zadní křivky.

Problém je i s masivními zadními difusory, které jsou pevnou součástí dnešních vozů a na Diablu tak samozřejmě nesmějí chybět. Proto vzal za své trochu zvláštní do předu trčící zadní nárazník, který uvolnil prostor pro velké černé prostory agresivně laděného difusoru. Do tohoto prostoru byly také převedeny koncovky výfukového systému, které byly původně situovány dole pod nárazníkem.

90. léta nebyla tak zlá

Automobil díky těmto změnám okamžitě vypadá mnohem lépe a moderně, a to jako celý komplex. O to překvapivější je zjištění, že zbytek vozu nebyl vůbec nijak změněn a stále si zachovává svůj devadesátkový vzhled.

Čtěte také: Lamborghini Unicorn V3? Mladý Youtuber si supersport upravil a pojmenoval podle svého.

Autoři totiž chtělo co nejvíce ponechat původní křivky a ukázat na to, jak se designový jazyk Lamborghini za posledních dvacet let zas tolik neproměnil, byť vozy vypadají již zcela jinak. O to zajímavější by bylo, kdyby autoři návrhu zapracovali i na přední části, u které by taktéž určitě stačilo jen několik málo změn a vůz by okamžitě vypadal daleko moderněji.

Možná by to byl podnět pro Lamborghini připomenout si staré dobré automobilové časy nějakou specialitkou, která by tuto legendu oživila.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT