Jak efektivně vyčistit čelní sklo?

Čelní sklo hraje při řízení velmi důležitou roli. V případě, že přes něj není dobře vidět, může snadno přispět k nehodě. Bohužel mnoho lidí se domnívá, že čelnímu sklu postačí, když ho čas od času umyje v myčce nebo pomocí kýble a stěrky na čerpací stanici. To ale zdaleka není pravda.

Nenechte se zmýlit zdánlivou čistotou

Předně je třeba si uvědomit, že i když se na první pohled sklo zdá čisté, nemusí tomu tak za určitých světelných podmínek či pod určitým úhlem být. Jistě jste si všimli, že když jedete proti slunci, najednou na skle vidíte šmouhy, které tam před tím jakoby nebyly. Dalším faktem je, že sklo má dvě plochy, čistit je tak třeba i tu, která se nachází v interiéru automobilu, i ta je totiž znečištěná.

Pozor na prsty i na slunce

Čelní sklo se vyplatí mýt v rukavicích nebo si alespoň před mytím dobře umýt vlastní ruce tak, abyste z nich odstranili mastnotu, která by se pak na skle mohla objevit v podobě otisků prstů. Pozornost věnujte také čistotě hadříku či houbičky, kterou chcete k mytí použít. Překvapivý vliv na výslednou podobu vyčištěného okna má teplota, při které auto čistíme. Odborníci doporučují sklo čistit v době, kdy je chladné a nesvítí na něj sluníčko. Sluneční papriky a teplo totiž zbytečně urychlují odpařování nejrůznějších prostředků, které při čistění používáte. Pokud jde o čisticí prostředky, na trhu je obrovská nabídka nejrůznějších produktů, které slibují zářivě čisté sklo. Pravdou je, že stejnou, ne-li lepší službu, vám udělá obyčejná směs vody a izopropylalkoholu v poměru jedna ku jedné, kterou si připravíte do nádoby s rozprašovačem.

Zvenku i zevnitř

Abyste byli s výsledkem své práce spokojeni, je rovněž důležité postupovat při mytí správným způsobem. Nejprve vyčistěte sklo zvenku. Nastříkejte na něj dostatečné množství přípravku a pak ho pomocí suchého hadru vyčistěte od největších nečistot. Při čištění vždy postupujte pouze jedním směrem, nejlépe shora dolů. Na zběsilé krouživé pohyby po celém skle zapomeňte, výsledkem budou jen „kocouři“. Poté si vezměte nový čistý hadr a postup opakujte. Poslední krokem je přeleštění skla pomocí utěrky z mikrovlákna. Následně se přemístěte do auta a stejnou pozornost věnujte také vnitřní straně skla, která bývá znečištěna jednak mastnotou a jednak výpary z plastů na palubní desce.

Zdroj: www.autoglass.ie

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu