Jak jezdit bezpečně

Přidat na Seznam.cz

Řízení v autoškole je jedna věc, ale druhou věcí je řízení bez instruktora. Pokud získáte řidičský průkaz, měli byste si uvědomit, že vás s ním váže velká zodpovědnost. Jakožto řidiči musíte být na silničních komunikacích opravdu velice opatrní, nejste totiž na silnici sami. Musíte si uvědomovat, že na silniční komunikaci jezdí dnes a denně stovky řidičů, ne-li tisíce řidičů, které je třeba respektovat.

Pokud jste nově získali řidičský průkaz, pak se nabízí otázka, jak jezdit bezpečně. Sice to měli v autoškole naučit, ale pravdou je, že se člověk nejvíce naučí takzvaně za pochodu. Abyste se však stoprocentně vyvarovali nehodám, přinášíme vám několik tipů a rad, jak bezpečně jezdit.


Nechte mobilní telefon v aktovce či tašce

Mobilní telefon je zkáza mnohých řidičů. Řidiči si musí uvědomit, že právě mobilní telefon způsobuje nejednu nehodu. Dnes jsou lidé na telefonech závislí, chtějí být takzvaně neustále online. Neustále surfují po internetu, kontrolují si textové zprávy nebo posílají textové zprávy, případně telefonují. Řidič však díky telefonu není plně koncentrován a nevnímá vozovku a dění na silniční komunikaci zcela stoprocentně, a to pro něj může být zkázou.

Nejezte za volantem

I jídlo je zrádné. Plné ruce pečiva nebo jiné dobroty znemožňují řízení. Pokud máte hlad, vydržte to domů, nejezte během řízení a už vůbec ne tehdy, kdy se nacházíte ve městě, kde je tuna semaforů a zákazů či příkazů. Ve městech je velice důležité dávat pozor, jídlo není na místě. Díky jídlu pak nestihnete včas zareagovat, přeřadit nebo zabrdit.

Nemluvte se spolujezdcem

Nebo se s ním nehádejte. Když se spolujezdcem mluvíte, opět ho vnímáte a nevnímáte plně silniční komunikaci. Často se na silnici nesoustředíte, nevšimnete si vozidla nebo si nevšimnete dopravního značení. Jízda se spolujezdcem je sice super, ale i tomu nejlepšímu řidiči se jízda se spolujezdcem může vymstít.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.