Jaké závodní tratě se řadí k nejvíce nebezpečným na světě?

Jaké závodní tratě se řadí k nejvíce nebezpečným na světě?(zdroj:pixabay.com)

Když sledujete závody v televizi, určitě vás také naplní adrenalin od konečků prstů až po konečky vlasů. To si však ale neumíte představit, jaký adrenalin musí prožívat jedzci na motorkách či piloti formulí. Pro ně to je balancování mezi životem a smrtí, zejména pokud sjíždí nějakou z tratí, která je označována za jednu z nejvíce nebezpečných. Víte, jaké tratě se k těm nejnebezpečnějším řadí?

V současné době je motoristický sport velice oblíbený. Nejedná se o žádný krvelačný sport, je to jen velice nebezpečný sport doprovázen akcí, napětím a pěknou dávkou adrenalinu. Samotní závodníci samozřejmě mají z tohoto sportu také velký respekt, ale je pravdou, že některé tratě jsou pro ně hračkou v porovnání s jinými, nebezpečnějšími tratěmi.

Pokud sledujete jezdce a závodníky na závodních okruzích, možná víte, jaké tratě se řadí k těm nejvíce nebezpečným. Vybrali jsme několik z nich.

Monza

Monza je italský okruh, jehož historie je doslova psána krví. Doposud se zde zabilo dvaačtyřicet závodníků. Dnes se však už nejedná o tak nebezpečný okruh jako kdysi, dnes je klopenka, která byla viníkem, zrušená. I když dnes trať Monza vypadá zcela jinak jako kdysi, stále se jedná o jednu z nejrychlejších tratí na světě. Právě zde se dosahují nejvyšší maximálky v celé sezoně.

Indianapolis

Dalším velice nebezpečným okruhem je trať Indianapolis. Vozy zde jezdí neuvěřitelnou rychlostí jen pár centimetrů od sebe. Nemůžeme se divit tomu, že tento okruh už má na svých bedrech šestapadesát mrtvých. Kdyby to bylo jenom o bouračkách, bylo by to o něčem jiném. Je to však i o lidských životech.

Isle of Man

Pokud bychom měli zmínit trať, kde se zabilo opravdu nejvíce jezdců a závodníků, zmínili bychom trať Isle of Man, která  nese na svých bedrech 242 lidských životů. Jedná se o trať, kde se kombinují různé druhy silnic a kde se jezdí neuvěřitelnou rychlostí.

Autor: Karel Mareš
Prohlédnout si všechny fotografie (4)

Mohlo by Vás zajímat​