James May prodává svou Toyotu Mirai. Proč?

James May je známý moderátor a milovník automobilů. Nejedná se však o ten typ člověka, který by u vozů vyhledávat adrenalin, riskoval a překonával rychlostí rekordy. James May hledá u vozů něco trochu jiného. Praktičnost, úspornost, komfort a zábavu. Přesně to mu přinášela jeho Toyota Mirai, které se však nyní zbavuje.

Pár důvodů

Důvodů je hned několik. Tím prvním je stejný problém, který by sužoval i tuzemské majitele Mitai a tím je omezený počet čerpacích stanic, kterých je ve Velké Británii nyní jen 11. Mirai totiž využívá ke svému pohonu vodíkovou energii, respektive vodíkový článek ukládá elektrickou energii do baterie, která napájí elektromotor pohánějící zadní nápravu.

Dalším, poměrně překvapivým, důvodem prodeje je ten fakt, že Kapitán Šnek, jak je Mayovi přezdíváno, nenašel v Mirai potřebnou dávku vzrušení. Je pravda, že výkon 152 koňských sil není to nejúžasnější. May proto popsal zážitek z jízdy jako příjemný a srovnal vůz s Bentley Continental GT.

Abychom však Mayovi jen nekřivdili, v minulosti vlastnil i několik opravdu vzrušujících vozidel, mezi kterými je například Ferrari 458 Speciale či Ferrari 308 GTB. Svých italských hraček se sice již také zbavil, ale jeho garáž zůstává nadále plná dalších zajímavých specialit.

Nový kůň ve stáji

May se v současné době věnuje přípravám videa pro DriveTribe, které zmapuje jeho cestu k získání nového hot rodu. Právě tento vůz by měl Mirai nahradit v jeho garáži, není však jisté, o jaký model se bude jednat.

May je známý především coby jeden z tříčlenného moderátorského týmu, který nás provázel automobilovými pořady jako byl Top Gear a Grand Tour. Oproti svým kolegům Clarksonovi a Hammondovi se vyznačuje klidnou povahou, suchým britským humorem a onou pověstnou opatrností, díky které si vysloužil svou přezdívku.

Zdroj: DriveTribe

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT