Již žádné nové Mitsubishi v Evropě. Automobilka se chce soustředit na jižní Asii

Je to definitní. Tři diamanty již nechtějí představovat své novinky v Evropě, a začnou s rebrandingem, který bude daleko více soustředěný na jižní Asii. V následujících tří letech se také bude více soustředit na snižování nákladů směřování k vyšší udržitelnosti.

Sbohem Mitsu

Znamená to tedy, že se již nedočkáme takových vozů, jako je například nový Mitsubishi Outlander. Tato novinka měla přijít v polovině tohoto roku, což znamená, že rozhodnutí nejít s ním do Evropy bylo učiněno doslova na poslední chvíli. Důvod? Špatné prodeje.

Místo, které se naopak bude těšit z mnohem většího zájmu ze strany Mitsubishi je jihovýchodní Asie. Společnost věří, že právě zde může dosáhnout těch nejlepších výsledků, byť je zde již silně zastoupena. Budoucí modely v tomto regionu by se měly zaměřovat na výrobky určené především do terénu. K takovýmto novinkám patří například nový model Triton, dále Xpander MPV, Pajero Sport či dva prozatím nepředstavené modely.

Foto: Mitsubishi

Velké šachy

Koho se ale ani v Asii nedočkají je Pajero. V rámci postupů pro snižování nákladů bylo rozhodnuto, že výroba tohoto off-roadu bude ukončena a spolu s ní výrobní závod, ve kterém je současná generace tohoto vozu vyráběna od roku 2006.

 Aby Automobilka ušetřila peníze, chce daleko více spolupracovat se svými partnery v Nissanu a Renaultu. Tato spolupráce zahrnuje využívání jejich technologií pro autonomní řízení a elektrické pohonné systémy, které budou do budoucích modelů Mitsubishi instalovány.

Mimo Asii chce Mitsubishi nadále operovat také v USA, kde bude dále nabízet své novinky. Mezi ně patří modely Mirage, Mirage G4 sedan. Outlander PHEV či Eclipse Cross. Všichni jmenovaní by se měly v příštích měsících dočkat oživení. A Američané se dočkají také nového Outlanderu, konkrétně ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT