Kapesní raketa v podobě Minicooperu od Manharta

Mini Hohn Cooper Works GP je nyní k dostání ve své třetí generaci. Jedná se o extrémně výkoný vůz Mini, který míří na fanoušky těchto kompaktů, kteří zároveň milují rychlost. Nejnovější verze si získala pozornost tuningové společnosti Manhart, která dala vzniknout vozítku Manhart GP3 F350.

Raketa jménem Mini

Její úpravy navýšily výkon vozu ze současných 301 koňských sil na 350 koní. Ty se ukrývají v přeplňovaném dvoulitru, který dostal mezichladič od Artecu a také nový výfukový systém s čtyřstupňovým ovládáním klapek. Zároveň byl dodán zcela nový systém filtrování pevných částic. Mezi další novinky patří lepší odpružení, snížen vozu o 20 milimetrů v přední části a 15 v té zadní.

Je jasné, že s touto porcí výkonu navíc je z Mini již velice rychlý automobil vzhledem k jeho nízké váze a velice kompaktním rozměrům.

350 koňský sil ve zcela kapesním balení je příslibem velké porce zábavy.

Foto: Manhart

Zlatočerné emoce

Pak je tu samozřejmě inovovaný design, který přidal přepracované blatníky a také velké zadní křídlo. Zcela nepřehlédnutelný je i zlatočerný design, který kombinuje zlaté detaily v matně černém lakování. Vše doplňují černé nápisy Manhart.

Nepřehlédněte: Tenhle Mustang Mach-E dokazuje, že si své označení zaslouží.

V případě zájmu je tato společnost schopna nabídnout i další vylepšení vozu, jako je například digitální multifunkční přístrojová deska, či nejrůznější doplňky od výrobce Cravenspeed.

Foto: Manhart

GP3 F350 bude emitována ve velice omezené sérii, ovšem Manhart již nyní mluví o dalším projektu, který se taktéž zaměří na limitovanou edici JCW GP. Vidí totiž prostor pro další změny, jako je například použití více karbonových dílů, další přepracovaný výfukový systém, rozvody atd. Pokud tedy jste majitelem Mini, a říkáte si, že by bylo fajn probudit v něm další porci koníků, rozhodně jej můžete svěřit do rukou Manhartu.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu