Kdo je nejrychlejší z rodiny McRae?

Když se řekne Colin McRae, tak si určitě vybavíte jednoho z nejlepších jezdců rally v celé historii sportu. Na tohoto výjimečného pilota bychom neměli nikdy zapomenout, a proto se jeho otec Jimmy a bratr Alister rozhodli vyzkoušet si speciál Subaru Impreza WRC, se kterým Colin vyhrál Safari rally v roce 1997.

Jakých úspěchů Colin McRae dosáhl?

Nejdříve by se však slušelo vyzdvihnout mistrovství samotného Colina McRae. Za dobu své závodní kariéry se dokázal propracovat až na páté místo v historickém žebříčku podle počtu vítězství. Už od malička se pohyboval ve světě automobilových soutěží, a proto bylo vcelku zřejmé, jakou životní cestu si zvolí. Tvrdá práce a neutuchající dřina se vyplatila, neboť se v roce 1995 stal mistrem světa. Na tento úspěch navázal ještě druhým místem v letech 1996, 1997 a 2001. V roce 1998 skončil na celkovém třetím místě.

Proč se tento závod vlastně jel?

Jimmy i Alister McRae bývali oba velice úspěšnými rally závodníky. Své kariéry však ukončili několik let zpátky, a proto se nabízí otázka, kdo je dnes nejrychlejším rally jezdcem z rodiny McRae. Otec obou bratrů Jimmy McRae dokázal hned pětkrát vyhrát náročnou Britskou rally. Ani bratr Colina, Alister se nenechal svým starším sourozencem zastínit, neboť v dobách své největší slávy proháněl světovou špičku. Třetím do party se stal Colinův synovec Max, který je teprve na začátku své závodnické kariéry.

Kdo byl tedy nejrychlejší?

Pro všechny tři McRae byla připravena speciální rychlostní zkouška, kterou měli projet s již zmiňovaným Subaru Impreza co nejrychleji. Rozdíly na cílové pásce byly skutečně minimální, což jen podtrhuje talent, jímž všichni 3 zúčastnění disponují. Třetí skončil Jimmy McRae s časem 2:14. Porazit ho ovšem dokázal jeho vnuk Max, a to o celé 2 vteřiny. Vítězem o titul nejrychlejší z rodiny McRae se tedy stal Alister, který dosáhl času 2 minut a 7 vteřin.

Účelem však bylo spíše uctění památky tragicky zesnulého Colina McRae, než cokoliv jiného. Jimmy, Max a Alister vypadali za volantem Subaru velice soustředěně, ale jistě si toto neobvyklé klání velmi užili.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Kdo nakonec tento závod vyhrál?

Který z bratrů tento závod vyhrál?

ZAVŘÍT